Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

ENDELIG har vi startet prosjektet med stooort vaskerom/bad/hunderom i kjelleren her. Det er bare ca 2 år på etterskudd pga kjepper i hjulene tidligere.

Tanken er.... Et pr nå uinnredet rom i kjelleren på ca 20 kvm. Inn her skal vi ha do, vaskemaskin/tørketrommel, benkerad og en dusj som kan kombineres som menneskedusj /hundedusj.

Er det noe jeg BØR tenke på her?

Det er vel i all hovedsak denne dusjsonen jeg er litt usikker på. Tanken var først å mure opp en høyde i kortenden i dusjen der jeg kan ha hundene stående oppå når de bades. Bør jeg evnt ha en ekstra kant her og eget sluk på denne "plattingen"?
Eller er det tull å mure opp, og heller gå for å sitte på gulvet da jeg bader hunder? Det er det jeg har gjort hittil, inne i det lille dusjkabinettet vårt :P LIker egentlig best å jobbe sittende :P (får fort vondt i ryggen).

Hvor stort bør jeg ha dette?

Bør jeg ha en todelt dusjsone? en for hunder og en for mennesker? Slik at man feks går inn på midten, og hver sone til høyre/venstre? (dette er et forslag snekkern vår kom med, jeg syns det er bortkastet med dobbelt opp)

Har dere noen tips? Noen bilder? Tanker?

Skrevet

Jeg ville ikke murt opp en platting, jeg hadde heller kjøpt hundebadekar eller snekra sammen et bord/benk som kan taes inn/ut av dusjen. Jeg ville vurdert en ekstra rist nede i sluket til å fange opp hundehår, det kommer litt an på hvor dypt sluk dere kan/må lage.

Todelt er bare ekstra jobb og utgifter.

Skrevet

Hadde det vært en ide å kanskje murt opp en stor vask (spørs jo hvor stor hund du har), men kanskje noe som ligner dette:

modern-laundry-room.jpg

Da kan du jo finne ut hvor høy du vil ha den i forhold til hva som er behagelig arbeidshøyde for ryggen :)

Eller så går det jo an å kjøpe et slikt stort badekar som de har i hundesalonger:

Wash%20station.jpg

Eller så kan du google "dog bathing station", da finner du hvertfall noen forskjellige ideer ;)

Men hvis jeg noen gang får mulighet til å lage et kombinert vaskerom og stellestasjon til hunden, så ville jeg ha murt opp et badekar i passende størrelse og i god arbeidshøyde for meg. Også hatt en del hyller/skap for å oppbevare ting i. Tenker også det er lurt å ha en benk/stellebord der det er ålreit å tørke, børste, føne, klippe klør osv.

Si ifra hva det blir til da ;) Og du er heldig som har mulighet til dette :D

Skrevet

Hmmm, uansett så blir dette i kombinasjon med vår egen dusj. For selv om jeg kanskje egentlig ikke har planer om å bli våt om jeg må spyle av hundene, så ender det opp med at jeg blir gjennomvåt, og da er det like greit å bare hoppe i det med det samme :P

Å kjøpe en sånn "stasjon" som de proffe bruker hadde vært noe, men da kan jeg bare gi f i å lage vaskerom! Aner du hvor dyrt sånn er eller??? :P
Jeg siklet på et sånn bord/vask som vi har på klinikken, og det var så dyrt at jeg rett og slett har fortrengt prisen. Men mener vi snakker oppunder 30.lapper..

Så det blir et eksternt bord (vanlig undersøkelsesbord) som skal stå et annet sted på vaskerommet som blir til føning, pelsstell osv.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
    • Vi mistet begge hundene pga alder i 2023. Odin ble 17 og Kovu 13, så anstendig alder på begge.  Jeg har vært 100% ufør omtrent like lenge og går for tiden 500 meter et par ganger i uken, det er det. Og litt hagearbeid. Tollef lufter når vi passer hunder, eller jeg bruker handicapscooter. Men selv da holder det med et par uker hundepass om gangen.
    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...