Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

NÅ 3.februar 2013 på Moelv debuterer jeg og Caro i agility!! :D Gruver meg og gleder meg, han kan det han skal kunne, jeg er fortsatt litt for treig og litt dårlig til å føre, men det kommer seg, vi er med for morro skyld så det får gå som det går ^^

Andre som skal til Moelv stevnet?? :)

  • Like 2
Skrevet

Jeg skal til Moelv:-) gleder meg! Ikke noe å grue seg for med debuten, det skjer så mye rart i både klasse 1,2 og tre, så terskelen for å starte burde ikke være så høy! Ag er en underholdende sport altså, siste månedene av året har jeg sett to voksne hunder som har gjort bommelommert midt i banen, og værre en det kan det ikke gå:-) så kos dere masse og lykke til:-)

Skrevet

okeeei satser på minimalt med bomelomme uhel...:P

Hehe dere som skal dit får se etter en svart og hvit skygge som spretter rundt, og den som er i andre enden og ser en smule fortvila og forvirra ut er meg :P Evt samboer...men han ser bare "care" ut :sweat:

  • 3 weeks later...
Skrevet

vi er pakket og klar her i trondheim for å ta turen nedover =) Kommer til å være i hallen hele dagen, så skal se om jeg ser dere! Spennende med første stevnet. Masse lykke til!

Skrevet
vi er pakket og klar her i trondheim for å ta turen nedover =) Kommer til å være i hallen hele dagen, så skal se om jeg ser dere! Spennende med første stevnet. Masse lykke til!

Så gøy! Hehe ja, ser du en BC som river alle hinder i en storm fart er det oss ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...