Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

NÅ 3.februar 2013 på Moelv debuterer jeg og Caro i agility!! :D Gruver meg og gleder meg, han kan det han skal kunne, jeg er fortsatt litt for treig og litt dårlig til å føre, men det kommer seg, vi er med for morro skyld så det får gå som det går ^^

Andre som skal til Moelv stevnet?? :)

  • Like 2
Skrevet

Jeg skal til Moelv:-) gleder meg! Ikke noe å grue seg for med debuten, det skjer så mye rart i både klasse 1,2 og tre, så terskelen for å starte burde ikke være så høy! Ag er en underholdende sport altså, siste månedene av året har jeg sett to voksne hunder som har gjort bommelommert midt i banen, og værre en det kan det ikke gå:-) så kos dere masse og lykke til:-)

Skrevet

okeeei satser på minimalt med bomelomme uhel...:P

Hehe dere som skal dit får se etter en svart og hvit skygge som spretter rundt, og den som er i andre enden og ser en smule fortvila og forvirra ut er meg :P Evt samboer...men han ser bare "care" ut :sweat:

  • 3 weeks later...
Skrevet

vi er pakket og klar her i trondheim for å ta turen nedover =) Kommer til å være i hallen hele dagen, så skal se om jeg ser dere! Spennende med første stevnet. Masse lykke til!

Skrevet
vi er pakket og klar her i trondheim for å ta turen nedover =) Kommer til å være i hallen hele dagen, så skal se om jeg ser dere! Spennende med første stevnet. Masse lykke til!

Så gøy! Hehe ja, ser du en BC som river alle hinder i en storm fart er det oss ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...