Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal til Toscana (Siena) i påskeferien, men finner ikke ut hvordan man kommer seg dit på best mulig måte. Jeg har sjekket flyreiser til Siena, Pisa og andre byer i nærheten av der vi skal bo, men de reisene jeg finner på Finn.no innebærer 2-3 mellomlandinger og noen opptil 20 timer flytur på grunn av lang venting på mellomlandingene. Og det gidder jeg ikke :P

Er det andre alternativer? Er det andre byer i nærheten man kan fly til og enkelt f.eks ta toget fra? Eller leiebil?

Skrevet (endret)

Flyr ikke Ryanair fra Torp til Pisa? Jeg har iallefall reist med dem dit en gang...

Og har Norwegian sluttet å fly til Firenze? Det hadde jo vært et alternativ... Mener det tar en times tid fra Firenze til Siena.

Eller så kan du fly til Roma eller Milano og ta tog? Togreiser i Italia er veldig behagelig og ikke så dyrt

Edit: Eller ta tog fra Bologna.. Et par timer tror jeg det tar... Du kan sjekke tog og greier hos www.trenitalia.it

Endret av Annegru
  • Like 2
Skrevet

Jeg var i Toscana litt utenfor Firenze (FLR) i forfjor, da var det billigste og kjappeste med Lufthansa via Frankfurt. Tror jeg betalte 2000 (men ugunstige tidspunkter og litt sen bestilling).

Ville sjekket KLM og AirFrance også. Finn.no er skikkelig dårlig på å finne flyreiser. Hipmunk.com er ikke så verst.

Edit: Glemte å nevne reisetid, men total reisetid var vel på litt over 5 timer.

  • Like 1
Guest Gråtass
Skrevet

Fløy til Firenze via Frankfurt og retur via Bern. Deretter leiebil. Da var jeg i nabolandsbyen til Siena.

Skrevet

Pisa flystasjon er stengt om vintern. Så da tror jeg Firenze er best faktisk. Og så tog videre derfra.

Skrevet

Jeg fløy til Roma og tok tog til Siena,litt lengre enn fra Firenze men null problem. Tog er fint :) Går tog alle veier. Siena er veldig idyllisk :) God tur

  • Like 1
Skrevet

Hurtigtoget fra Roma til Firenze tar ikke mer enn halvannen time omtrent, og det går flere ganger om dagen (type ofte, sjekket tidene raskt for en tilfeldig tidlig kveld nå, og da gikk det i alle fall hver halvtime). Koster 40-45 euro hver vei, omtrent. Det vanlige toget er ca. halve prisen, men bruker da også dobbelt så lang tid. ;) Fra Firenze til Siena er det veldig kurant med tog, det tar ikke så lang tid. Jeg tror kanskje det kan være like greit å fly til Roma og ta toget derfra, særlig fordi det ikke koster særlig mye å fly med Norwegian direkte fra Oslo til Roma. Totalt sett sparer dere nok ikke så mye tid på det enn andre alternativ, men det er jo litt triveligere å sitte i et tog og se ut på italiensk landskap enn å vente på et fly på flyplassen i Frankfurt.

http://www.trenitalia.it

  • Like 2
Skrevet

Tusen takk for alle svar! Det ble flytur til Roma, og så tar vi tog derfra :) Men jeg forstod lite av nettsiden til togene i Italia, så der må jeg nok be Ingvild om hjelp når det nærmer seg :P Er Florence og Firenze samme sted?

Skrevet
Tusen takk for alle svar! Det ble flytur til Roma, og så tar vi tog derfra :) Men jeg forstod lite av nettsiden til togene i Italia, så der må jeg nok be Ingvild om hjelp når det nærmer seg :P Er Florence og Firenze samme sted?

Jepp, det er samme sted ;)

Jeg har tatt tog på samme strekningen før. Det er to typer dere kan ta. Ett som tar 3t, og et ekspresstog til litt dyrere pris som tar 1,5t. Jeg skal sjekke ut hva togene heter :) Og for gud skyld husk å stemple billettene dere kjøper før dere går om bord. Det er ofte kontroll og da får dere bot. Utlendinger eller ei :P

Skrevet

Det går forresten greit å kjøpe billetter på stasjonen i Roma, dere trenger ikke bestille på forhånd (så slipper dere også å peile dere inn på et bestemt tog, det kan fort bli litt stressende). Er det superlang kø i billettluka, så finnes det masse automater dere kan bruke. Det er til og med mulig å velge engelsk språk der! :P Bare pass dere litt for sånne fryktelig vennlige folk som skal hjelpe dere og i samme slengen tar lommeboka deres.

Og ja, stemple billetten før dere går på toget, på en av de gule boksene ved perrongen. Det er kjempeviktig! Hjelper ikke med per favore og bedende blikk dersom konduktøren finner ut at du ikke har stemplet billetten din.

God tur. :)

  • Like 2
Skrevet
Det går forresten greit å kjøpe billetter på stasjonen i Roma, dere trenger ikke bestille på forhånd (så slipper dere også å peile dere inn på et bestemt tog, det kan fort bli litt stressende). Er det superlang kø i billettluka, så finnes det masse automater dere kan bruke. Det er til og med mulig å velge engelsk språk der! :P Bare pass dere litt for sånne fryktelig vennlige folk som skal hjelpe dere og i samme slengen tar lommeboka deres.

Og ja, stemple billetten før dere går på toget, på en av de gule boksene ved perrongen. Det er kjempeviktig! Hjelper ikke med per favore og bedende blikk dersom konduktøren finner ut at du ikke har stemplet billetten din.

God tur. :)

Hehe, nei det er sikkert og visst at det ikke gjør. En gang venninnen min som bor der fikk familien på besøk, fikk de bot i kontrollen hele gjengen. Hjalp ikke med noe per favore da nei :P

Misunnelig! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...