Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Hvor stort vil du ha det, Ingvild? Jeg har et bra Europris, men mitt er også litt skeivt (ulempen ved sånne billigbur). Kan godt selge det, jeg bruker det ikke. Det er helt og bare brukt som sovebur om natta :) Passer en voksen engelsk setter. Husker ikke om det er like stort som metallburet, men det er ganske stort. Ca en meter langt.

Jeg vil ikke ha det alt for stort, heller. :P Siden jeg skal dra det med meg rundt på tog og buss og bare bruke for å putte ham et sted på treninger og stevner/utstillinger. Hvor mye selger du det evt for?

Skrevet
De hadde ikke større på Price Club enn akkurat det du har Anette..Har du sjekka Waggytail?

nop,de har maks large inne som er 80 cm ish.

Skrevet

Beskjed fra Waggytail :

De har det største canvasburet. Rimeligste de kan gå er 1200 kr på det.Grunnen til at det ikke ligger på hjemmesiden er pga at de holder på med ny hjemmeside og får ikke oppdatert den gamle.Det største canvasburet xxxl er 102x69x69.. Hvis du var intressert kunne du bare sende henne en mail :D

  • Like 1
Skrevet
Beskjed fra Waggytail :

De har det største canvasburet. Rimeligste de kan gå er 1200 kr på det.Grunnen til at det ikke ligger på hjemmesiden er pga at de holder på med ny hjemmeside og får ikke oppdatert den gamle.Det største canvasburet xxxl er 102x69x69.. Hvis du var intressert kunne du bare sende henne en mail :D

T humret og sa da er det jo her før natta også :P

Skrevet
Det er ikke verdt så mye, et par hundre kanskje? Jeg kan ta det fram i morgen og måle det :) Men jeg aner ikke hvor mye sånt blir i porto, men kan jo prøve å finne det ut (jeg bor ikke i Follo nå). Bærevesken er hel og ubrukt :)

Åja sant det, du har jo flyttet. Nei, da spørs det om det ikke baller på seg såpass med portoen at jeg heller kjøper et bur ved en passende anledning selv. Liker egentlig å se, løfte litt på og ta litt på ting før jeg kjøper dem, haha!

  • 4 weeks later...
Skrevet

Jeg har et tøybur fra Ricoh i bb-størrelse til salgs for 1 000,-. Det er 1,20 langt, og bredt og høyt ;) Husker ikke målene her og nå. Kosta godt over 1 000,- å kjøpe inn. ....og Nurk vil ikke være i det... så det er aldri brukt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...