Gå til innhold
Hundesonen.no

min Aysablue blue berry


Meanni
 Share

Recommended Posts

August 2012 dro vi til Trondheim for å besøke vår nydelige pelsdott.Min plan for henne er da å gå no utstilling og lydighet og agility .... ellers så kan det å bli bruks også .

Siden jeg aldri har vert no utstillingsintrisert før er det no som jeg kan synes er intresangt nå . har da enda en border collie gutt på 11 som enda konkurere innen agility og lp der vi er i elite.

da vi kom ned til opdretter etter mye leting og pønsking på hvilet hus dem befant seg i ... hihi joda gult hmmm eller var det hvitt . godt det ikke var fler hus der ... emn vi ankom da å ble møtt av en voktende issie somm syns at det ikke var no gøy å få besøk uten at mor var kommet hjem ennå ... men vi ble venner ... 3 valper kom nysgjerrig og trøtte for å sjekke hva tante issie bråkte får ... men resten sov vist . for gikk en stund før det dukket opp mektig trøtte . tenk å ødelegge middagsluren .. :)

Mor kom å vi fikk møte de nydelige små nøstene .

post-11731-0-61775800-1357253561_thumb.j

post-11731-0-56197900-1357253618_thumb.j

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så da va det gjort jeg var solgt. no så nydelig .. kjempekoselig opdretter og herlig mor til valpene.

september dro vi ned med fly for å hente det etter lengtete nøste. den snille opdretter kom på flyplass med lille nøste som da egentlig skulle hete vida men da jeg såg henne i gjen var hun ikke noen vida . mor blue var å med . 4 timer var hun sammen med oss til flyet vår nordover til tromsø først og en kjøre tur hjem til hammerfest dagen etter . ei lang reise for lille. men hun var super flink på fly og i bil .å fantes ikke redd og bilsyk. sov hele natten på hotell på gulvet . uten et kny en slitsom opplevelse. følte det var hjert rått å ta henne fra mamma blue. har ikke vert bort i mer avbalansert valp .

navnet hennes ble bestemt på flyplassen egentlig ... AYSA opdretter var skjønt enig da . siden hun var den som fåeslo det...

hadde smakt på den lenge . men ...

sånn sov ho stortsett hele den 7 timers lange turn hjem til hammerfest

post-11731-0-72454200-1357254274_thumb.j

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her er vi på hotell i Tromsø da vi var å hentet henne. så Aysa lære tilig at vi skal bo med stil . klar til utstillings og konkuranse reiser ... hihi

bodde i 1 etg så var lett å lufte lille .

post-11731-0-92238300-1357430220_thumb.j

post-11731-0-81707400-1357430240_thumb.j

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så fin hund er :heart: Morro med fler aussies på sonen :D

Hva er planene for fremtiden ?

tusen takk . planen vår er å prøve oss på litt utstilling og lp og agility.. planen er å litt bruks men vi får se ... er fers innen for utstilling så blir spennende :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hm, lurer på om en av søskenene til den der bor oppi gata her. Stemmer overens med alder i alle fall.

Flott hundjhj

kullet henner er på 7 . 2 blue merler og resten 3 collor, hvor er det ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 months later...

oy sann tia flyg vist fra oss . her kommer litt fler opdateringe på lille store Aysa en våres .

her kommer noen bilder av Aysa etter som hun vokser siden hun over hode ikke er lik på begge sider så mp man jo ta bilde av henne på begge sider .morsomt å se hvordan hun forandres . 8 mnd er hun her . trener i denne tiden mye utstilings stå. å hun kommer seg på det planet .

post-11731-0-97203200-1370680504_thumb.jpost-11731-0-83271100-1370680539_thumb.j

post-11731-0-83697700-1370680802_thumb.jpost-11731-0-83697700-1370680802_thumb.j

post-11731-0-82569400-1370680898_thumb.j

her ute å leker med snø som endelig kom dalende til stor glede for begge hundan .

post-11731-0-23320000-1370680975_thumb.j

stilfull stå for fotografen:)

post-11731-0-72568900-1370681122_thumb.j

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hun vokser fort å nå er hun da blitt 11 mnd og har vert i mai på utstillig og vert flink. exelent og bim å en fin kritikk. på lørdag

post-11731-0-31612300-1370681912_thumb.j.

søndag gikk det ennå bedre . da kom certet også :)

post-11731-0-30312200-1370682064_thumb.j

så nå er jeg bitt av basillen .:)

Hun har å debutert i lydighet i Lakselv med kjempe resultata. hun gikk til en 1 premie hadde da 1 null men det spiller ingen rolle . hun imponerte stort første dagen og 2 dagen en 2 premie . gosj jeg er sliten sa aysa . men er så fornøyd . :) så nå blir det ikke så store konkuranse på lp fronten . vi skal fin pusse alt før vi starter har lagt stor vekt på fri v fort som skal være kanll . før vi roter det til med konkuranse :)

post-11731-0-13285500-1370682413_thumb.j

litt Agilitytrening må å til :)aysa stor kose seg .

blir trent på bakke pinner og av og til med det laveste . så her er vi forsiktige hihi :)

post-11731-0-71996300-1370682478_thumb.j

post-11731-0-51521400-1370682509_thumb.j

post-11731-0-09087000-1370682349_thumb.j

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 years later...

Hei  i gjen.

Her flyr tiden avgårde  mye har skjedd. Husets gamlefar har forlatt oss å savnet er stort selv om tiden har fått leget alle sår Nesten. Kero border collien ble 12 år gammel å alderdommen syntes veldig godt  så når man blir syk i tilleg er det ikke så greit mer.et tøft valg å ta. Men dette var apsolutt det eneste rette. Ha lærte meg masse  da vi trente lp og ag  å var enbestemt herre  som titt og ofte sa fra om det var noe jeg gjorde feil.

Så savnet er der fortsatt selv om vi måtte si farvel for 2 år siden .rip kjære Kerokero

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
    • Det er vanskelig å akseptere at de begynner å bli gamle. Det er mye mer vi kan gjøre for hundene nå enn de gjorde før i tiden, selv om jeg også synes det er urimelig å holde dem i live "så lenge som mulig" for egen del. Men så lenge vi faktisk kan lette livene deres i alderdommen så gjør vi jo helst det. Jeg antar at hun er fulgt opp og sjekket hos dyrlege siden hun går på rimadyl. Jeg er usikker på om det kan (eller bør) kombineres med librela eller andre smertestillende mot forkalkninger, så sjekk det. De siste årene hadde jeg månedlig fysioterapi for hundene, og kan anbefale det. En hundefysio kom hjem til oss og masserte og behandlet stivheter i kroppen, og hundene var betydelig bedre av det. 13 år er en anstendig alder, og jeg tenker nok at uansett alder så er det nok dessverre på tide å innstille seg på at hun ikke kommer til å leve evig.  
    • Hei. Registrerte meg nettopp. Har alltid hatt mine egne meninger om hundehold. Nå begynner min kjære Lady (13 år gammel Border Collie) å tydelig vise tegn på at hu er gammel. Hu har alltid hatt fri tilgang til tørrfor (og vann seff) - ok hu er litt feit - men å begynne å måle opp ting nå? nei. Hu skal ha fri tilgang som alltid. Prøver så godt jeg kan å ordne slik at hu skal ha det bra - vi sitter en plass i naturen - jeg får hu til å ligge / bli - også hiver jeg diverse godbiter (markies) ut over et område som hu går og snuser og leter opp. Hu har gått på "Rimadyl" i et par år (ettersom jeg har forstått så skal dette hjelpe på forkalkninger i ryggsøylen + at de skal være mildt smertestillende (?) I gamle dager var hu en atlet. Endeløs energi. Nå når jeg skal prøve å gå en tur så "stopper hu meg" - hu går foran - og ser på meg, ser tilbake - hvis jeg snur meg så springer hu rett hjem - tydelig at hu vil bare hjem og ligge uttafor døra (bor på gård) så jeg sitter der og liksom bare bekymrer meg. I know - gammel hund. Men jeg vil at hu skal ha det bra - så lenge som overhodet mulig - Jeg jobber ikke - det er bare meg og hu. Jeg synger alltid en sang om morgenene - "God morgen, god morgen lille golli klump - osv" (I know pretty cringe) hu digger det - kos og hale som går. Hu har vært min love - ikke bare for de siste årene - alltid. Orker ikke tanken på at hu skal dø. Fokk det. Det virker som hu har det greit om natta - men noen ganger er det slikking / pesing - som om hu stresser med noe eller har det vondt (og det er vondt å høre på). Noen netter er det helt stille. Ok. I know. Hvis hu lider så skal hu selvfølgelig få slippe, men vi tar ikke livet av våre gamle bare fordi de plutselig må i rullestol eller blir demente. Hu var med på en hel runde disc golf i dag - men måtte hjelpe hu opp fra et dillete område (hu satte seg fast, klarte ikke å komme seg opp) - egentlig så fatter jeg ikke helt hvorfor i helsiken jeg lager denne posten. Er som regel uenig med de fleste. Men hvis noen har noen ideer / gode forslag så hallelujah.
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...