Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det eneste til felles med EFIT, er vel strengt tatt at bildene er fra 1. januar og at det er flere timer som dekkes. I dette tilfellet ca 3 timer en eller annen gang mens det var dagslys..

Som vanlig var vi ute på ski, men nå er det så mye sånne bilder i Strider&Shy-tråden at mye av det samme kan legges på annet sted! (Praktisk tenking m.a.o.).

Vi var ute på ski på myrene her, og var innom "myr-øyer" hvor det er mindre snø og biskene får kost seg med litt annet enn bare snø.

Først ute er lille Strider-gutt, driver og lukter så ivrig etter et eller annet at det blir en liten crash med omgivelsene:

bump.jpg

Så et bilde til der han går videre etter møtet med den forsmedelige pinnen.. dette bildet er med bare fordi jeg synes Strider er så syyykt vakker - i bortimot alle positurer

bump2.jpg

Lille Shy ble helt betatt av å stå på toppen av et berg eller hva jeg skal kalle det. Det var nesten 3 m ned og der stod lille kråka og tronet på kanten, innimellom at hun hadde total valperaptus oppå der - hver fnatt-runde ble avsluttet helt ute på kanten hvor hun stod og tittet ned på oss.. drev meg helt til vanvidd, jeg var så redd for at hun skulle dette utfor, men tvang meg selv til å bevare roen og ikke være sånn pokker til pingle..

peekaboo_l.jpg

Så fant vi en tømmerstokk som var kjekk å trene litt hopp over

hopp1_l.jpg

hopp2_l.jpg

Og nå en bildeserie som viser at valper bør gi vike for øvrigheten - ihvertfall når det gjelder hvem som skal ha den beste tyggeplassen på en morken stubbe..

Shy har funnet en aldeles lekker stubbe å knaske på.. passe råtten. Strider vil også ha..

stubbe1_l.jpg

Men den dumme valpen er visst litt i veien

stubbe2_l.jpg

Vi dytter mer i valpen..

stubbe3_l.jpg

Og der fikk Strider tak i akkurat den smaskens flisen, men valpen er fortsatt med!

stubbe4_l.jpg

Strider blir litt fed-up av Shy noen ganger.. og hun er sånn ukrutt som ei forgår, gir seg ikke lille loppa. Nå skal de begge på utstilling i slutten av januar, men stakkars Strider, pelsen hans bærer preg av at han er yndet valpe-tyggegummi!

  • Like 3
Skrevet

hopp1_l.jpg

Fantastisk bilde!!! :heart:

Han er såå nydelig, helt enig med deg der!
Også de søte sorte ørene i bakgrunnen :wub:

Så heldig du er som har to så flotte hunder! :D

Skrevet

Jeg skjønner ikke hvorfor jeg går inn på bildetråder med vakre kelpier. Får jo ikke mindre lyst på en liksom ... Herlige er de! :wub:

  • Like 1
Skrevet

Takker takker! Beklager den evinnelige kvalme skryten altså.. men det er så fint å kunne skrive ting fremfor når man forteller folk om bissevovvene.. jeg har såpass sosiale antenner at jeg ser jo de flakkende blikkene, de skjulte gjespene og lettelsen når de kommer på en grunn til å avslutte samtalen med meg..

Men folkens sjekk på det siste bildet av Strider&Shy&stubbe - se at Shy har potene sine godt og bestemt rundt stubben - hennes stubbe men Strider får aller nådigst lov å smake :lol:

Skrevet

Nyyydelige er de begge to - Shy har et innmari søtt og feminint uttrykk synes jeg, og Strider er bare vakker.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...