Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei :)

Jeg kjenner litt på det at jeg ikke har noen spesiell hobby..

Men nå kunne jeg tenke meg å begynne å scrappe forskjellige ting..

Så jeg lurer på tips,råd og alt i forhold til scrapping :D

Er det noen nettbutikker som er billig,og som har "alt" man trenger? Og hva er viktigst å kjøpe?

Hva MÅ jeg ha,og hva TRENGER jeg? :)

Og hva er kjekt ? ;)

Skrevet

Her har de endel ting http://www.pandurohobby.no/Products/Papper-Stamplar/Scraptillbehor

Spesielt billig er det vel ikke tror jeg da...

Scrapbooking er uansett utrolig gøy! Det er vel ingen fasit svar på hvor mye ting du trenger. Du kan jo kjøpe litt ting etterhvert viss det faller i smak. Dessuten kommer det vel litt ann på hva du vil lage :)

Jeg synes det er veldig gøy å "innrede" fotolbum f.eks! Billige fotoalbum til scrapbooking mener jeg å huske de solgte billig på nille tidligere:) Der selger de forresten endel andre ting til scrapbooking også, billig!

Skrevet

Jeg begynte med å stikke innom Nille og Europris. Nille hadde mange fine "startpakker" med masse forskjellige ark i ulike temaer og mønstre, klistermerker/utstikkere (bokstaver, hjerter osv)

Men sånn ellers var jeg en flittig bruker av QXL! Massevis av flotte ting i store antall til 10-12 kr :-)

http://www.qxl.no/pris/hobby/scrapbook-og-kort/l/cn21336/

Bånd fikk jeg hos blomsterbutikken, de hadde både helt enkle til de med litt mer dilldal og blingbling. Noen for baby, andre passet til uansett hva man måtte ønske. :-)

Jeg glemte en veldig vesentlig ting da jeg begynte; LIMPISTOL! Og det irriterte meg grønn at jeg ikke hadde skjærebrett i starten.

Skrevet

Tror jeg har litt i garasjen du kan få kjøpe billig om du er interessert :-) Gi en lyd på pm i så fall, så skal jeg se hva jeg har litt seinere i dag :-)

  • 9 months later...
Skrevet

Jeg har kjøpt litt på ebay nå for å se om jeg får til :) Sånn er det når man får en grunn til å måtte lage fine album :P

Fant en veldig fin maskin som skjærer ut mønstre. Men den er litt dyr, særlig om man må kjøpe mønstere å printe ut http://www.silhouetteonlinestore.com På en annen side så er det gøy å kunne lage veldig personlige kort til spesielle anledninger og sånn.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...