Gå til innhold
Hundesonen.no

Oppdatert Sloughi-side


Guest Peersen

Recommended Posts

Skrevet

Åh den siden har jeg vært på før også har jeg glemt url til den og irritert meg over at den har blitt "borte" nå kan jeg se på disse flotte hundene igjen. =D>

Men hvor går jeg inn for å se bilder av lekende hunder?? Når jeg trykker på bildet kommer bare ett bilde frem.... :lol:

Guest Peersen
Skrevet

Hei !

Til Renate, du gár inn pá sidene som ligger til höyre nár du gár inn pá hovedbloggen, den ene heter Pictures Pictures og den andre heter Hunting hounds in Spain. Ellers ligger ogsá der utstillings sidene til damene i samme kolonnen.

Ellers tror jeg ikke Ahad er noe spesielt stor for 4 mnd, myndene vokser egentlig ganske fort i den alderen, og han skal jo bli stor.

Regner med ca 5 cm större enn Umah, som er av samme rase, og tispe-

Godt nyttár til dere alle !

Hilsen Merethe

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...