Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Pcen min sliter.. Den er så varm! Vifta går for fullt hele tiden mens jeg har den på. Jeg bruker sånn pcbrett fra Ikea som jeg har på fanget, og den ser ut som begynner å smelte! :o Den blir helt syk varm under. Brenner meg på fingrene.. Den slår seg også av av selg selv til tider.

Er det over og ut for denne Pcen? Eller kan noe gjøres? Har prøvd å blåse bort støv på vifta.

Skrevet

Ikeaputen gir like mye luft som ett bord, hvis det er den som er myk under og med hardplast over du mener.

Min gamle pc var og sånn, ble knallvarm og slo seg av. Pappa blåste ut masse dritt fra viften, og det hjalp litt.

Skrevet
Ja det er sånn pute greier. Kanskje sånn avkjøler- brett kan funke.. Kan ikke ha pcen på fanget uten noe under, for da får jeg brannsår :P

Funket fint her i hvertfall :) Hadde min på ikeapute en stund, den slo seg av titt og ofte pga overopphetning. Så kjøpte gubben denne til meg, og har ikke hatt problemet mer. Støvsuger jevnlig både brettet og vifta.

Skrevet
Rens den ordentlig. Bare blåse luft hjelper ingenting om det ligger 2 cm tykt lag mellom kjøleribben og vifta..

Hvordan renser jeg den orntlig? Må jeg skru opp noe under og gå "inn" i maskinen?

Funket fint her i hvertfall :) Hadde min på ikeapute en stund, den slo seg av titt og ofte pga overopphetning. Så kjøpte gubben denne til meg, og har ikke hatt problemet mer. Støvsuger jevnlig både brettet og vifta.

Takk for tipset :)

Skrevet
Skru opp lokket under ja også bruke tannpirker og q-tips. Og evnt luft på boks

men det bør man vel ikke gjøre så lenge garantien på pc-en er i orden?

Syntes å huske at hvis noe skjer med pc-en, og den er åpnet "hjemme" så dekkes det ikke selv om det er produksjonsfeil.

Skrevet

Få blåst rent vifta osv ja. Hvis du skal gjøre det selv så sett en skrutrekker ol i vifta slik at den ikke tar av mens du blåser. Det skal vist ligge en slags kjølepasta inni laptopper også, denne kan over lengre tid med høy varme tørke ut slik at de ikke gjør susen lenger. Da må du vel egentlig sende den inn om du ikke har spesielt med pc mekk erfaring fra før av.

Skrevet

Du kan også prøve med "Ctrl" "Alt" og "delete" og trykk på jobbliste også yteevne og se hvor hardt den jobber i tillegg. Viss den jobber veldig hardt trenger den også mer kjøling, kanskje har noe "rusk" inn på laptoppen også? Viss det er veldig mange prosesser, programmer og/eller vinduer oppe samtidig trenger den mere kjøling og er mer utsatt.

Ellers de andres gode råd med rensing etc viss den ikke har garanti lengre. At man restarter maskinen også noen ganger er bra, jeg mener at den ikke kun går i dvalemodus, men at den slukker den en gang i døgnet;-)

Skrevet
Skru opp lokket under ja også bruke tannpirker og q-tips. Og evnt luft på boks

men det bør man vel ikke gjøre så lenge garantien på pc-en er i orden?

Syntes å huske at hvis noe skjer med pc-en, og den er åpnet "hjemme" så dekkes det ikke selv om det er produksjonsfeil.

Renset mine maskiner i mange år og fått levert de på garanti jeg da :-) men så bruker jeg komplett :-)

Quotet den som sa skru trekker også. Menmen

Jeg har hatt som jobb i to år å åpne laptoper daglig for rens så har sett mange kreative forslag på å "rense" de.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...