Gå til innhold
Hundesonen.no

Overopphetet PC


Djervekvinnen
 Share

Recommended Posts

Pcen min sliter.. Den er så varm! Vifta går for fullt hele tiden mens jeg har den på. Jeg bruker sånn pcbrett fra Ikea som jeg har på fanget, og den ser ut som begynner å smelte! :o Den blir helt syk varm under. Brenner meg på fingrene.. Den slår seg også av av selg selv til tider.

Er det over og ut for denne Pcen? Eller kan noe gjøres? Har prøvd å blåse bort støv på vifta.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Brukte sånn før, da ble den overopphetet. Den får jo NULL lufting av den ikea-puta.

Kjøpte denne:

http://www.clasohlson.com/no/Targus-AWE55EU-laptopstativ-med-viftekj%C3%B8ling/Pr383752001

Og nå er det bra :)

Er kjølevifte, som jeg kobler i USB-port-tingen :)

Det beste er vel å ikke ha laptopen på fanget, men det greier jeg ikke :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja det er sånn pute greier. Kanskje sånn avkjøler- brett kan funke.. Kan ikke ha pcen på fanget uten noe under, for da får jeg brannsår :P

Funket fint her i hvertfall :) Hadde min på ikeapute en stund, den slo seg av titt og ofte pga overopphetning. Så kjøpte gubben denne til meg, og har ikke hatt problemet mer. Støvsuger jevnlig både brettet og vifta.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Rens den ordentlig. Bare blåse luft hjelper ingenting om det ligger 2 cm tykt lag mellom kjøleribben og vifta..

Hvordan renser jeg den orntlig? Må jeg skru opp noe under og gå "inn" i maskinen?

Funket fint her i hvertfall :) Hadde min på ikeapute en stund, den slo seg av titt og ofte pga overopphetning. Så kjøpte gubben denne til meg, og har ikke hatt problemet mer. Støvsuger jevnlig både brettet og vifta.

Takk for tipset :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skru opp lokket under ja også bruke tannpirker og q-tips. Og evnt luft på boks

men det bør man vel ikke gjøre så lenge garantien på pc-en er i orden?

Syntes å huske at hvis noe skjer med pc-en, og den er åpnet "hjemme" så dekkes det ikke selv om det er produksjonsfeil.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Få blåst rent vifta osv ja. Hvis du skal gjøre det selv så sett en skrutrekker ol i vifta slik at den ikke tar av mens du blåser. Det skal vist ligge en slags kjølepasta inni laptopper også, denne kan over lengre tid med høy varme tørke ut slik at de ikke gjør susen lenger. Da må du vel egentlig sende den inn om du ikke har spesielt med pc mekk erfaring fra før av.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du kan også prøve med "Ctrl" "Alt" og "delete" og trykk på jobbliste også yteevne og se hvor hardt den jobber i tillegg. Viss den jobber veldig hardt trenger den også mer kjøling, kanskje har noe "rusk" inn på laptoppen også? Viss det er veldig mange prosesser, programmer og/eller vinduer oppe samtidig trenger den mere kjøling og er mer utsatt.

Ellers de andres gode råd med rensing etc viss den ikke har garanti lengre. At man restarter maskinen også noen ganger er bra, jeg mener at den ikke kun går i dvalemodus, men at den slukker den en gang i døgnet;-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skru opp lokket under ja også bruke tannpirker og q-tips. Og evnt luft på boks

men det bør man vel ikke gjøre så lenge garantien på pc-en er i orden?

Syntes å huske at hvis noe skjer med pc-en, og den er åpnet "hjemme" så dekkes det ikke selv om det er produksjonsfeil.

Renset mine maskiner i mange år og fått levert de på garanti jeg da :-) men så bruker jeg komplett :-)

Quotet den som sa skru trekker også. Menmen

Jeg har hatt som jobb i to år å åpne laptoper daglig for rens så har sett mange kreative forslag på å "rense" de.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...