Gå til innhold
Hundesonen.no

Furry Paws - hundeoppdrett- og treningsspill


Recommended Posts

Skrevet

Training. Det gir en liten edge i motsetning til breeder som ikke betyr døyten om du ikke har tre stjerner. Ev Merchant, litt rabatt på varer er alltid bra.

Jeg tok merchant, fant ut av at jeg fikk mest for poengene der... (har 3 på breeder).

Hmm. Kanskje merchant da.. Takk dere :)

Forresten, vil du ha lundisene min etter boosten? Skal bare beholde to.

Hvis du får noen med lite hh og mye HH, så ja takk. Har bestemt meg for å starte med lunder også (som om jeg ikke har nok raser fra før av :lol: )

  • Svar 4.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, eller du kan evnt. få mamman din hekta på spillet...Herrefred, moren min tar helt av, ringer meg stadig vekk, her om dagen kom hun for sent på jobb. Fått et kull, jo!

Skal jeg lage en sonenguild der?

Vi er sjette største guilden der nå.

Posted Images

Skrevet

Blæh. Jeg glemte å parre to BC tisper igår, og nå er de 101 dager. :getlost: Men siden begge to var parret to ganger før, og jeg kun hadde de for fargegener skyld, så er det vel ikke all verdens tap. :P

Skrevet

Ja :-) Jo høyere level tispa er, jo bedre blir valpene.

Dritt :) Tenkte kanskje hoppe over 1. parring på endel,det blir så sinnsykt mange hunder av det hele. Og bare vente til dag 100. Får rense litt da og legge ut noen stygge farger for salg. Fikk et kull med to sølvbrindle som når 300 tror jeg,det er jo litt gøy og grisk som man er så blir det liksom to fra hvert kull hver gang :)

Skrevet

Jeg og hopper over 1.parring på endel nå, særlig hos dogoene og dalmatinerne.... dalmatinerne er vanskelige å selge (selger uansett 1.parring) og dogoene har ikke statsene jeg vil ha så da gidder jeg ikke ha en haug med hunder jeg ikke har lyst til å klikke på i 100 dager :P

Har alt for mange hunder, og på de som blir bra på dag 100 er det jo fristende å beholde to selv, og plutselig hadde man 500 hunder.... det orker jeg ikke altså!

Skrevet

2. kullet til tispa blir det beste er det så?

Sannhet med modifikasjoner, du kan helt fint ha første kull på dag 100, det blir ikke dårligere enn om det hadde vært kull 2.

Skrevet

Om jeg setter kull på en ved dag 14ish, og så venter med 2.kull til dag 100. Har det noe å si for det siste kullet eller blir det like bra som å vente til dag 88 og 100 på begge kull?

Skrevet

Hm. Kanskje jeg skal hive meg med igjen... Ble bare så sjukt lei sist. Prøve å begrense seg til bedlington og lundehund denne gangen, kanskje... :P

Skrevet

Hm. Kanskje jeg skal hive meg med igjen... Ble bare så sjukt lei sist. Prøve å begrense seg til bedlington og lundehund denne gangen, kanskje... :P

Ja, bli med igjen! Trenger flere gode hunder av begge de rasene :D

Skrevet

Vi er allerede venner :sleep:

edit: syns du kan legge ut dine beste hanner for avl :lol:

Hehe. Hvem er det du er interessert i, da? Jeg får sannsynligvis en del valper til salgs etter hvert, ikke snakk om at jeg skal beholde 2x2 etter hver tispe. :P

Skrevet

Fargespørsmål: Jeg har ei fawn brindle & white tispe (piebald) og vil gjerne ha fawn brindle med videre MEN Irish (er ikke det hel farge med hvit krave + ) Det finnes ikke fawn hanner. Vil red brindle funke?

RED: Og for å være garantert Black n tan valper etter black n tan hanne? Hva bør tispa være?

Skrevet

Hehe. Hvem er det du er interessert i, da? Jeg får sannsynligvis en del valper til salgs etter hvert, ikke snakk om at jeg skal beholde 2x2 etter hver tispe. :P

I lundene er jeg interessert i det meste egentlig. Er med på det Casso goalet denne mnd som er lundehunder. Innenfor bedlington prøver jeg å fa tak i 24 HH hunder. Har klart å kvitte meg med hh, men er fremdeles på vei mot flere HH.

hvordan får jeg oppgradert kennelen min?? :-P

Gå inn på "Manage" på kennelen din også "Change neighborhood" også flytter du kennelen din du vil :)

Skrevet

Jeg har rydda i kennelene mine og lagt ut et par yngre hunder (dvs tisper som ikke er avlet på, f.eks :P ) til slags. Det er selvsagt sonenpris for sonenfolket, men da må dere sende melding evt om hvem dere vil ha og hva dere er villig til å betale. Jeg beholder stort sett to fra hvert kull, og jeg trenger jo ikke det :P

Jeg har også et par kull der jeg har en for salg, det er bare å legge inn bud :P

Skrevet

Jeg prøver å selge portistispa mi, men nei da! Ingen som vil ha henne :D hahaha!

Ellers så er jeg virkelig fornøyd (pga spennende farge) med min tispe som jeg beholdt fra kullet mitt. Kelpie i fargen Fawn :D

545350.jpg?60469855

Meet Amber :wub: Om fawn bare hadde vært så pent i virkeligheten, for det synes jeg ikke...

Skrevet

BIR mud igjen. :P

Og så har to av de pensjonerte tispene mine kommet inn på Hall of Fame. Målet må vel være å rule hele mudilista der også. :lol:

  • Like 1
Skrevet

I dag fikk jeg 24HH 1X1.72 Silver brindle irish black sable hundene mine. Det var litt gøy. Både i pose og sekk :) Jeg har en liten gjeng Tibetansk mastiff og de har jammen mange gøye farger. Et lite tips,de er heller ikke så høyt levlet de som ligger på topp :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...