Gå til innhold
Hundesonen.no

Furry Paws - hundeoppdrett- og treningsspill


Recommended Posts

  • Svar 4.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, eller du kan evnt. få mamman din hekta på spillet...Herrefred, moren min tar helt av, ringer meg stadig vekk, her om dagen kom hun for sent på jobb. Fått et kull, jo!

Skal jeg lage en sonenguild der?

Vi er sjette største guilden der nå.

Posted Images

Skrevet
Jepp, de grå tallene kan trykkes på og en ny luke kan åpnes hver dag... hos meg i allefall :D

Aah! Der funket det hos meg også. Det var den eneste fargen jeg ikke prøvde å trykke på :P Takk for tips!

Skrevet

Synd jeg egentlig ikke kan ta meg råd til FPP nå selv om det ikke var så dyrt. Veit ikke når stipendet dukker opp. Skulle beholdt 2 stk fra det Kelpie-kullet jeg akkurat fikk... *be til stipend-gudene* :P

Guest Ulla-Britt
Skrevet
Noen som vet hva "obo" står for? Står i trade senteret. Wanted: obo...

Or best offer? Har sett det i sammenhenger det kunne passe i alle fall.

Skrevet
Hvordan blir man "<3 Generous" og hva innebærer det av "pros"? :P

Det lurer jeg og på! For jeg ser at jeg er det, men aner ikke hvorfor. Har ikke merket at jeg har fått noe for det.

Skrevet
Jippi! Klarte lage to blå tisper. Er flere bærere der også om noen er intressert:

http://www.furry-paws.com/litter/view/143527

Grattis! Super helse på den ene da. :lol:

Hvordan blir man "<3 Generous" og hva innebærer det av "pros"? :P

Donerer penger. Og da kan man eksempel kjøpe seg en elite konto (koster 40 FPP = $20). Og da kan man bl.a. beholde to valper fra hvert kull og at trening ikke koster energi (så man kan både trene de og melde de på i 50 show, noe som gjør at de levler fortere).

  • Like 1
Skrevet

Huhhhr.

Beholde tispe med:

Total HH Count 13
Total Hh Count 11
Total hh Count 0
Total H Count 37
Total h Count 11
Overall Quality Great (88.54%)

Eller hannhund med:

Total HH Count 16
Total Hh Count 7
Total hh Count 1
Total H Count 39
Total h Count 9
Overall Quality Great (88.54%)

Heller mest mot hannen, han har jo færresten h'er totalt, selv om han har en hh.. Eller tenker jeg feil?

Skrevet

Eh, dumt spm, men kan man avle på ei tispe "så mange ganger man vil" (med unntak av ikke hver bidige dag)?

Skrevet
Eh, dumt spm, men kan man avle på ei tispe "så mange ganger man vil" (med unntak av ikke hver bidige dag)?

Det er visst sånn at de blir dårligere (gir dårligere kvalitet) etter kull 2, men vet ikke hvordan det utspiller seg, har ikke kommet så langt :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...