Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Så dette i kjøttdisken i Sverige nå rett før jul - så jeg "måtte" jo bare kjøpe noen (kostet 15,- for tre stk- og halv pris på dette pga kort holdbarhet)

Det står ikke at de er saltet på noen måte - lurer på om jeg "tør" å gi dette til hundene mine? Mtp bein i det og sånn.. Det kan vel ikke være farlig på noen måte?

Susanne

Skrevet

Jeg kjøper både det og rå griselabber som jeg får de til å dele i to i Sverige, bikkjene elsker det.

Skrevet

Såklart er det bare å gi, er varmebehandlede ben som er fy. :)

Hunden her elsker rå svinehaler, pleier alltid å hamstre med bla. det når vi er på harryhandel. (Og fornøyd eier fordi han faktisk bruker 30+ min på å spise opp en slik seig sak).

Skrevet

Finner dere dette i den vanlige frysedisken på supermarkedet på Nordbysenteret, eller har dere egne hemmelige butikker dere handler i? ;)

Skrevet
Finner dere dette i den vanlige frysedisken på supermarkedet på Nordbysenteret, eller har dere egne hemmelige butikker dere handler i? ;)

Jeg finner de inne på senteret (Maxi mat?) på Charlottenberg. Ikke alltid de har det, men somoftes :)

Skrevet

Tusen takk for så kjappe svar - da skal de få dette i morgen. Det er jeg sikker på at de setter stooor pris på!

Jeg kjøpte disse på Thonsenteret i Töcksfors - Maximat. Og de lå i kjøttdisken ved siden av alt mulig annet svinekjøtt. Jeg har aldri sett sånne før, men tydeligvis andre som har...

De rå margbeinene de hadde lå derimot i "løsvekt" i kjøttdisken, jeg kjøpte 10 stykker av de også fordi hundene bare eeeelsker dem.

De kostet 29,90 pr kg (dvs 5 stk for ca 25,-)

Susanne

Skrevet

Yuck - DET var skikkelig ekkelt... Sånne kalde, nærmest slimete, glatte ekle greier som "disset" og slang når hundene fikk det..

Men 4 av 5 syntes de var HELT fantastiske - tygget og slafset i seg av hjertens lyst. Moxy (boston) greide ikke få i seg hele så hun lot Mac få resten (ca en tredjedel), beardisvalpen og pappa Mac kjempet om å være raskest - tror ingen av dem brukte mer enn kanskje 5-6 minutter på en.

Gamlefar Moby gnagde og kooooste seg skikkelig, mor Milla syntes det var skikkelig ekkelt men koste seg nok likevel med det - hun la det et lite stykke foran seg og vaktet på det i laaaang tid.

Skulle nok ha fryst dem først, så hadde mine mest glupske faktisk fått gleden av det litt lenger...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...