Gå til innhold
Hundesonen.no

Rå grisehaler?


SusanneL
 Share

Recommended Posts

Så dette i kjøttdisken i Sverige nå rett før jul - så jeg "måtte" jo bare kjøpe noen (kostet 15,- for tre stk- og halv pris på dette pga kort holdbarhet)

Det står ikke at de er saltet på noen måte - lurer på om jeg "tør" å gi dette til hundene mine? Mtp bein i det og sånn.. Det kan vel ikke være farlig på noen måte?

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Såklart er det bare å gi, er varmebehandlede ben som er fy. :)

Hunden her elsker rå svinehaler, pleier alltid å hamstre med bla. det når vi er på harryhandel. (Og fornøyd eier fordi han faktisk bruker 30+ min på å spise opp en slik seig sak).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Finner dere dette i den vanlige frysedisken på supermarkedet på Nordbysenteret, eller har dere egne hemmelige butikker dere handler i? ;)

Jeg finner de inne på senteret (Maxi mat?) på Charlottenberg. Ikke alltid de har det, men somoftes :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk for så kjappe svar - da skal de få dette i morgen. Det er jeg sikker på at de setter stooor pris på!

Jeg kjøpte disse på Thonsenteret i Töcksfors - Maximat. Og de lå i kjøttdisken ved siden av alt mulig annet svinekjøtt. Jeg har aldri sett sånne før, men tydeligvis andre som har...

De rå margbeinene de hadde lå derimot i "løsvekt" i kjøttdisken, jeg kjøpte 10 stykker av de også fordi hundene bare eeeelsker dem.

De kostet 29,90 pr kg (dvs 5 stk for ca 25,-)

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Yuck - DET var skikkelig ekkelt... Sånne kalde, nærmest slimete, glatte ekle greier som "disset" og slang når hundene fikk det..

Men 4 av 5 syntes de var HELT fantastiske - tygget og slafset i seg av hjertens lyst. Moxy (boston) greide ikke få i seg hele så hun lot Mac få resten (ca en tredjedel), beardisvalpen og pappa Mac kjempet om å være raskest - tror ingen av dem brukte mer enn kanskje 5-6 minutter på en.

Gamlefar Moby gnagde og kooooste seg skikkelig, mor Milla syntes det var skikkelig ekkelt men koste seg nok likevel med det - hun la det et lite stykke foran seg og vaktet på det i laaaang tid.

Skulle nok ha fryst dem først, så hadde mine mest glupske faktisk fått gleden av det litt lenger...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Han er snart tre år, men har mye ungdom i seg enda merker jeg. Takk for godt svar! Jeg har tenkt at vi burde gå på et kurs sammen ja. Som du nevner så er det noe med å bli kjent med treningen sammen.
    • @BusannKan kanskje si litt om det. De krever jo litt børsting og pelsstell, men er ganske selvrensende. Det blir fort litt støvsuging også.
    • Hvor gammel er han? At en hund "kan" en ting betyr ikke at den kan det i alle situasjoner. Alt må læres inn og vedlikeholdes, og generaliseres, det vil si, lære at det kan/skal gjøres under ulike forhold og på ulike steder. Jeg vil anbefale å finne et grunnkurs dere kan gå for å bli enda bedre kjent, og lære om hundetrening sammen. Start med å repetere kommandoene inne, hjemme, og belønn med godbit eller lek når han gjør det riktig. Prøv igjen utenfor huset, i hagen, innkjørselen e.l. Det er fortsatt kjente omgivelser, og kanskje mindre forstyrrelser? Når dere er på tur i kjente områder kan du gjerne stoppe på et rolig, uforstyrret sted og gå gjennom kommandoene igjen, alltid med belønning. Slik kan han gradvis lære at "kommandoene gjelder og lønner seg her også".  Gradvis, over flere dager og uker, kan du repetere kommandoene på ulike steder, med økt vanskelighetsgrad. Men husk også å gå tilbake å repetere på steder hvor det er enkelt for ham å følge kommandoene. Jo mer ukjent stedet er, jo mer lukter, lyder, folk og andre dyr det er, jo vanskeligere er det for ham å fokusere på deg og følge med. Dette må læres inn gradvis, og tar tid.  Det er selvfølgelig også superviktig at han ikke går løs når du ikke er helt sikker på at han kommer på innkalling. Bruk langline, og la ham eventuelt løpe løs på inngjerdede områder. I langline kan du jobbe likedan som med de andre kommandoene, men jeg vil anbefale å bruke enda bedre belønning, gjerne en "eksklusiv" belønning som han får kun på innkalling. Og ja, han vil merke at han har lina på og høre bedre etter da, men treningen vil like vel sitte i når du etterhvert tar av lina.  Lykke til!
    • Hei! Jeg har en valp (3-4 uker) hvor nesa er rosa med svarte kanter, men på den rosa delen har den litt svarte prikker. Er dette kun at pigmentet ikke er ferdig utviklet, eller vil nesa bli svart og rosa som voksen? Valpen er gyllen/lysbrun og har ingen hvite deler i pelsen sin. 
    • Jeg har nylig overtatt eierskap av en hund jeg har passet endel før. Den kan standard kommandoer som «sitt, ligg, kom, osv». Hjemme lystrer han stort sett, men med en gang jeg tar på ham turselen/når vi er på tur er det som han lukker ørene. Han lystrer innimellom, men ikke på samme måte som hjemme. Jeg har prøvd med positiv feedback og snacks for å trene når vi er ute også. Har sjekket selen om den er vond, og latt ham gå med den inne for å sjekke om han oppfører seg annerledes hjemme med den på, men da lystrer han som vanlig og oppfører seg som normalt.    Det virker for meg som det utelukkende er turen/tanken på tur som gjør at han ikke lystrer. Han er ikke superbegeistret for selen, men elsker å gå tur og virker som han kunne gått tur hele dagen om han fikk lov.   Lang spørsmål, men jeg lurer på om noen har vært i samme situasjon eller har noen gode tips?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...