Gå til innhold
Hundesonen.no

Romsjulstur i Bergen


Recommended Posts

Skrevet

Hallo Bergens-soniser!

MegaMarie og jeg har akkurat konkludert med at vi ikke kan la disse østlendingene vinne på treffsiden, og at vi burde få til en romjulstur her mellom de syv fjell også! Vi er altså klare vi to, og vil gjerne ha med både bergensere og besøks-bergensere - med eller uten voffser :) Hvor og når og sånt får vi bli enige om hvis noen henger seg på!

Come on folks!

  • Like 2
  • Svar 90
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hallo Bergens-soniser! MegaMarie og jeg har akkurat konkludert med at vi ikke kan la disse østlendingene vinne på treffsiden, og at vi burde få til en romjulstur her mellom de syv fjell også! Vi e

Gjerne @ du kan låne en av mine

Jeg er i Bergen til 1 januar og vil gjerne være med. Hvis jeg får lov å henge meg på da....

Skrevet

Jeg kommer hjem 2 juledag så etter det har jeg lyst å få være med på tur. Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

Skrevet

Søndag formiddag høyrest bra ut :) . Sjølv er vi opptekne alle juledagane (som vel mange er), og eg jobbar torsdag og fredag (som vel mange gjer). Når på søndagen passar det? 11? 12? Kvar går turen?

Skrevet

Da blir det to turer da! En søndag formiddag for de det passer for, og en når det passer for moi, Mega og Mardina? Hvilke dager har dere fri, jenter? :)

Skrevet

Lørdag jobber jeg også, begynner 12 da.

Nå begynner tiden å tikke her. Skal vi bare sette en dato? 27? Eventuelt så kan jeg som sagt på søndag før klokken 14.

Edit: Nå har jeg og Evelezz sagt i morgen klokken 14, om vi finner et sted det passer. Kommer med info om sted senere, så følg med :)

Skrevet

Da er vi hjemme igjen, så da kan jeg i utgangspunktet hver dag. Har bil også, og er ganske ukjent på hvor det er fint å gå tur, så vil gjerne få komt meg litt rundt. :)

Skrevet

Jeg vil gjerne treffe/gå tur med soniser! :) Men det er ikke alle hannhunder det funker med for Timmi... Så vil bare møte tisper, for å være på den sikre siden. *dustehund* :P

Passer først på mandag da. Men har bil og vil gjerne bli kjent med noen soniser altså! :D Hadde vært knall om noen vil gå opp på Fanafjellet forresten, det er nydelig turterreng der nå!

Skrevet

Det var noe snakk om Stend i morgen. Hva med å gjøre det til et sonentreff? Noe interesse for det? Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

Skrevet
Det var noe snakk om Stend i morgen. Hva med å gjøre det til et sonentreff? Noe interesse for det? Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

Når i morgen da? Jeg er ikke kjent oppe på Stend da...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
    • Du kan anmelde eier/fører med beskrivelse og tidspunkt/sted til politiet, men det er lite sannsynlig at de vil ha kapasitet til å gjøre noe med det. Hvis du har mulighet til å finne ut hvem det er kan du sende en bekymringsmelding til Mattilsynet, men så lenge hunden får mat, vann og tak over hodet er det lite de kan gjøre også, så lenge de ikke ser faktisk alvorlig mishandling. Det er lovpålagt å ha kontroll på hunden enten den er i bånd eller ikke, men i realiteten veldig vanskelig å håndheve.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...