Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny telefon - hvilken?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg vurderer å kjøpe meg ny telefon, men klarer ikke heelt å bestemme meg. Vil ha Android, men bortsett fra det er jeg vel egentlig ikke så veldig kravstor :P

De jeg etter en kjapp titt på netcom.no syns kan virke aktuelle er;

Samsung galaxy SIII (evt. SII, hører enkelte sier den er bedre?)

Samsung galaxy xcover. Kjekt med en telefon som tåler litt :P

Sony xperia go white

Sony xperia Acro S

Innspill? Andre gode telefoner jeg bør vurdere? Bør man gi Nokia en sjanse igjen?

Skrevet

jeg har s2 og broren min har go , og vi synes begge at s2 er bedre enn go , moren min har s3 ogv synes de er like gode , det er bare størrelsen som er forskjellen. xcover er veldig treig ,synes klassekammerater som har den.

  • Like 1
Skrevet

Jeg har hatt Samsung Galaxy S3 siden den kom. For en som setter seg mye inn i mobiler etc tror jeg nok det må være den beste for tiden, bortsett fra at Nexus 4 kommer nå da (LG denne gangen). Nå har jeg lest at den er litt ustabil foreløpig (se mobilsiden.dk), og det kan jo være irriterende, men det er det nyeste nye.

Personlig har jeg hatt litt problem med min SGS3, ofte at jeg må stenge alle programmene for å få internett til å virke, og noen ganger har det vært veldig tregt, og andre ganger kjappere enn lynet, og det irriterte meg, for jeg kjøpte den for at den var top of the range og at skejrmen var såpass stor at man kan nesten bruke den som et nettbrett på farten. Men, pga av størrelsen og at baksiden av talefonen var så glatt synes jeg størrelsen irriterte meg, den gled litt i hånden etc, derfor valgte jeg for et par dager siden å selge den og kjøpe meg den nye Sony Xperia V. Den har 4G og er vanntett uten at man kan se det på den. Har jo ikke blitt så kjent med den ennå, men må si den er litt mindre avansert på godt og vondt. Den er ikke mye mindre, men mye mer håndterelig for meg, og, jeg kan surfe i badekaret;-) Dessuten liker jeg personlig utseende mer, ikke spennende, men elegant.

Tips, du kan lese litt om mobiler på amobil.no og mobilsiden.dk, vil påstå at den danske er mer kritisk enn den norske. LG 4x eller Nexus 4 virker fristende også i mine øyne, men har ikke prøvd de.

Edit: jeg glemte å si at viss jeg skal oppsummere SGS3 og Sony Xperia V vil jeg si at Samsung har lagt mer jobb i utviklingsarbeide med funskjoner og muligheter for den som liker å sette seg inn i det mens Sony virker som et produkt som har høyere materialkvalitet. Sonyen har også en mye bedre lydopplevelse viss en hører på musikk med de medfølgende høretelefonene og har også et "Walkman" programm med equalizer etc.

Viss navigasjon er viktig for deg er SGS3 og Xperia V utsyrt med dobbel navigasjon, opp mot både de russiske og ameriakanske satelittene og de er mye mer nøyaktig og lettere å finne posisjon enn min gamle SGS2 som kun hadde mot det amerikanske systemet. Viss du bruker det i bil eller til trening med f.eks. Endomondo e.l. er det stor forskjell på akkurat det, vet ikke om flere andre av de helt nyeste har dette, men mener at SGS3 var den første på markedet med dette (den kom i mai i år).

  • Like 1
Skrevet

Jeg har ikke hatt noen problemer med min s3.kjøpt på lansering. Men jeg kjøpte deksel til den fordi den var glatt og jeg mistet den og knuste den :aww: Men med gummi deksel til 250 tryner og faller den som bare det og jeg mister den ikke :-P

Skrevet

Takk for svar alle sammen! Jeg har jo fra før samsung Nexus, og hadde ikke fått med meg at de har kommet med ny modell (trodde samsung kom til å føre nexus videre). Veldig fornøyd med nexusen, så da må jeg nesten vurdere den også!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...