Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kan man gi hundene spirulina, chlorella og sånne ting?

Tenkte egentlig mest på spirulina, eller er dette totalt overflødig når man gir et kvalitets for?

Disse alge produktene er jo super sunne for mennesker, noen som har erfaring med bruk på hund?

Skrevet

Man KAN jo gi det til hundene, men det er jo ikke billig greier og man må jo bruke det jevnlig og over periode for å få effekt av det. Jeg hadde en diiiger boks som jeg kjøpte i min "nå skal jeg være fantastisk sunn periode" og hundene fikk en teskje hver i maten til det ble tomt, merket aldri noe forskjell :P

Skrevet

Jeg gir Sølve en teskje Flora, Udo's Choice, Pet Essentials for Dogs i maten hver dagen. Det er et multi-kosttilskudd for hunder som inneholder "certified organic seeds, whole foods, herbs, greens, trace minerals, and phytonutrients in their unaltered, natural state to give your pet optimum nutrition for maintaining an active, energetic lifestyle".

Det skal være spesielt bra for hunder med nedsatt immunforsvar og allergi. Jeg synes jeg ser forskjell når jeg ikke gir det.

Skrevet

Jeg så en video om spirulina og hund på youtube.... hun mente at spirulina var supert å gi til hundene, selv om man råforet, fordi kjøttet blir gradevis mindre næringsrikt gjennom næringskjeden.... hmmm ikke vet jeg.

Skrevet

Hvilken næringskjede? Hunden er jo over kjøttet, det er ingen som eter hunden (joda , i Asia, men..) og kjøttet (la oss si en okse) eter ikke andre dyr, men gress/korn. Det er ikke en langlang rekke av rovdyr som feks fra krill til isbjørn, og heller ikke da er det næringen som forringes, men giftstoffer som hoper seg opp.

Skrevet
Hvilken næringskjede? Hunden er jo over kjøttet, det er ingen som eter hunden (joda , i Asia, men..) og kjøttet (la oss si en okse) eter ikke andre dyr, men gress/korn. Det er ikke en langlang rekke av rovdyr som feks fra krill til isbjørn, og heller ikke da er det næringen som forringes, men giftstoffer som hoper seg opp.

Hei Tulip :)

Ich aner nicht! det er det jeg lurer på!

jeg har bare lest litt om spirulina til mennesker osv, og det sies jo at det har alle mulige fantastiske effekter, og det skal gi mer energi (som er min grunn til å prøve)

Så kommer jeg over et par artikler om spirulina og hund, der mange anbefaler det. Ink den filmen jeg linker til over.... og der forklarer hun jo dette med næringsstoffer i begynnelsen.

Se de første 2 min!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...