Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kan man gi hundene spirulina, chlorella og sånne ting?

Tenkte egentlig mest på spirulina, eller er dette totalt overflødig når man gir et kvalitets for?

Disse alge produktene er jo super sunne for mennesker, noen som har erfaring med bruk på hund?

Skrevet

Man KAN jo gi det til hundene, men det er jo ikke billig greier og man må jo bruke det jevnlig og over periode for å få effekt av det. Jeg hadde en diiiger boks som jeg kjøpte i min "nå skal jeg være fantastisk sunn periode" og hundene fikk en teskje hver i maten til det ble tomt, merket aldri noe forskjell :P

Skrevet

Jeg gir Sølve en teskje Flora, Udo's Choice, Pet Essentials for Dogs i maten hver dagen. Det er et multi-kosttilskudd for hunder som inneholder "certified organic seeds, whole foods, herbs, greens, trace minerals, and phytonutrients in their unaltered, natural state to give your pet optimum nutrition for maintaining an active, energetic lifestyle".

Det skal være spesielt bra for hunder med nedsatt immunforsvar og allergi. Jeg synes jeg ser forskjell når jeg ikke gir det.

Skrevet

Jeg så en video om spirulina og hund på youtube.... hun mente at spirulina var supert å gi til hundene, selv om man råforet, fordi kjøttet blir gradevis mindre næringsrikt gjennom næringskjeden.... hmmm ikke vet jeg.

Skrevet

Hvilken næringskjede? Hunden er jo over kjøttet, det er ingen som eter hunden (joda , i Asia, men..) og kjøttet (la oss si en okse) eter ikke andre dyr, men gress/korn. Det er ikke en langlang rekke av rovdyr som feks fra krill til isbjørn, og heller ikke da er det næringen som forringes, men giftstoffer som hoper seg opp.

Skrevet
Hvilken næringskjede? Hunden er jo over kjøttet, det er ingen som eter hunden (joda , i Asia, men..) og kjøttet (la oss si en okse) eter ikke andre dyr, men gress/korn. Det er ikke en langlang rekke av rovdyr som feks fra krill til isbjørn, og heller ikke da er det næringen som forringes, men giftstoffer som hoper seg opp.

Hei Tulip :)

Ich aner nicht! det er det jeg lurer på!

jeg har bare lest litt om spirulina til mennesker osv, og det sies jo at det har alle mulige fantastiske effekter, og det skal gi mer energi (som er min grunn til å prøve)

Så kommer jeg over et par artikler om spirulina og hund, der mange anbefaler det. Ink den filmen jeg linker til over.... og der forklarer hun jo dette med næringsstoffer i begynnelsen.

Se de første 2 min!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...