Gå til innhold
Hundesonen.no

får ikke kontakt med han som har hunden.


Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Skrev i ett tidligere innlegg at jeg skulle selge hannhunden min. Han er hos exen min , ettersom jeg ikke kunne ha hund der jeg bor nå.
Jeg har endelig funnet et hjem som vil ta vare på han, og som kan tilby han det han trenger.

Det som er det hele, er at jeg står som eier, men at han har passet på han for meg nå til jeg fikk solgt han. Nå har han slettet meg der det går ann å slette meg, og svarer ikke på telefon eller melding .

Han skulle egentlig bli hos min ex, da vi hadde hatt han sammen, men vi ombestemte oss, da han selv følte han ikke fikk nok tid til han, og jeg syntes det ble dyremisshandling å la han leve på ett lite rom fra klokken 6 om morgenen til 7-8 tiden på kvelden.

Hvordan går jeg frem? Jeg står jo som eier og alt på han, og vil jo ikke miste den muligheten til det nye hjemmet hans nå.

Skrevet
Det er et stykke men det skal ikke være noe problem. Men problemet mitt er at de er syke, så kan vell si jeg er ganske redd for å dra dit.

Syke som i farlige pga mental tilstand, eller syke som forkjølet?

Skrevet

Om du har avtalt med han at han skulle behalde hunden, kan du jo ikkje ombestemme deg fordi du har funne noko betre seinare. Har han òg vore med på å finne nytt heim, eller har han berre fått beskjed om at hunden ikkje får bu hos han likevel?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...