Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som har trent med Petter Andersen?


simira
 Share

Recommended Posts

Norsk Hundetrenerforbund har jo kurs på Tøyen, geografisk sett veldig praktisk for oss. Men de nekter å oppgi noe om hva slags bakgrunn og utdannelse instruktøren har, utover "er utdannet instruktør og har 18 års erfaring".

Er det noen som har gått kurs med denne mannen før? Eller kjenner noe til ham og hvordan han driver?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aldri hørt om.

18 års erfaring med hva slags kurs hadde jeg lurt på da jeg også. Google sa ikke så mye om han heller utenom at jeg fant noe om at han har CO adresse til Norsk Hundetrener forbund. Ingen blogger, ingen hjemmesider e.l.

Men nekter å oppgi bakgrunn og utdannelse? Det er nå normal høflighet og nesten har en CV liggende om man sier slike ting som 18 års erfaring. Holder man ett kurs i året på 18 år eller 12 kurs i året? Og er det valpekurs og skal nå holde runderingskurs?

Det er ganske stor forsjell på erfaring og hva emne man holder evt kurs i.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aldri hørt om.

18 års erfaring med hva slags kurs hadde jeg lurt på da jeg også. Google sa ikke så mye om han heller utenom at jeg fant noe om at han har CO adresse til Norsk Hundetrener forbund. Ingen blogger, ingen hjemmesider e.l.

Men nekter å oppgi bakgrunn og utdannelse? Det er nå normal høflighet og nesten har en CV liggende om man sier slike ting som 18 års erfaring. Holder man ett kurs i året på 18 år eller 12 kurs i året? Og er det valpekurs og skal nå holde runderingskurs?

Det er ganske stor forsjell på erfaring og hva emne man holder evt kurs i.

Ja, ikke sant...?

Om du ser på hundetrenere.no så er det svært diffust hele opplegget. Jeg mailet og spurte hvem som var instruktør på et kurs, og hvilken bakgrunn vedkommede hadde. Fikk nevnte informasjon til svar. Etter et par utvekslinger svarte hun blant annet i siste e-post at hun ikke kunne gi meg noe cv, heller ("det får da være måte på").

Jeg har sett dem trene på Tøyen og så for et par år siden et par episoder jeg ikke likte, men har i ettertid snakket med noen som har gått kurs der og er fornøyd (kjenner de dog ikke godt nok til at jeg vet noe om hva de kunne fra før og hva de forventet). De trener angivelig med positiv forsterkning, det jeg så var ikke pf.

Jeg fant ikke noe mer enn deg på google. Tenkte bare jeg skulle sjekke om det var noe spesielt jeg gikk glipp av.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Stoffbur var jo en idé! Det tror jeg ikke hun har noe forhold til fra før, så da er det kanskje mulig å begynne helt fra start med positive assosiasjoner. Det skal jeg prøve!
    • Det høres jo ut som du må jobbe med å gjøre bil til noe mer positivt som et separat prosjekt. Det fikser du! Kan du ha med bur på trening og sette ut et annet sted for pause/hvile? Eller teppe et sted du kan binde henne? Vil et stoffbur funke og være annerledes nok til å senke terskelen litt? Kompostgrinder?
    • Det viser seg nå at hun rett og slett har traumer relatert til bilkjøring og spesielt det å bli forlatt alene i bil. Det er såpass alvorlig at jeg ikke har lyst til å gå nærmere inn på det ettersom tidligere eier ikke er her og kan forsvare seg, men dette gjør det ekstremt vanskelig både å gå på kurs og delta på treninger, ettersom jeg ikke kan "pause" henne i bil (da blir hun så stressa at det ikke er mulig å få kontakt med henne i det hele tatt). Hun har rett og slett ingen steder å slappe av på kurs/trening. Dette er utrolig fortvilende og jeg kjenner meg litt motløs akkurat nå... Hun er veldig trenbar og en kjempesøt hund innafor de rammene der hun føler seg trygg, men skal jeg ha sjans til å få gjort noe med øvrig problematferd (som det viser seg å være mye av) må vi gå på kurs og trene...
    • Takk, er veldig trist men vi fikk over 12 år sammen så litt trøst i de gode dagene.
    • Kondolerer❤️💔 Er vondt å miste sin beste venn🌸
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...