Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har fremkalt ca 100 bilder i 10x15 str, og lurer på hva jeg skal gjøre med de? Jeg vil at de skal vises og henge på veggen, men har ikke helt bestemt meg for hvordan jeg skal gjøre det. Vil helst ikke ha ett bilde i hver ramme, for det blir litt mye med 100 bilder på veggen :P

Noen som har tips til hvordan jeg kan organisere de på en elegant og praktisk måte? Det er stort sett bilder av hundene :)

Skrevet

Fotoalbum! Har selv et album med bilder av venner og slikt, som jeg synes det er veldig koselig å bla igjennom når det passer seg slik, også kan du kanskje fremkalle de beste bildene på lerret etterhvert. Eller ha 1-4 bilder på veggen til enhver tid og bytte når du vil ha noe nytt å se på :)

Skrevet

Jeg har tenkt på collage, men litt usikker på hvor pent det blir. Tenkte kanskje å kjøpe flere mellomstore rammer og ha noen bilder i hver, så det feks ikke blir en ramme med maaaange bilder. Jeg må ikke bruke alle de 100 bildene altså, men en del av de :)

Skrevet

Det finnes mange kule collage-rammer man kan kjøpe, da blir det jo en del ryddigere, samtidig som du får brukt flere bilder :)

her er noen jeg fant i farta, bare for å vise hva jeg mener.

http://viewitem.eim.ebay.no/Black-Nona-Umbra-Collage-Frame/150899141644/item

http://viewitem.eim.ebay.no/Black-Spira-Umbra-Collage-Frame/150899141573/item

http://viewitem.eim.ebay.no/PT-Passport-Collage-Photo-Frame/110917725186/item

Skrevet

Jeg har laget sånne bildebøker, og de er jo "rammet" inn med fin forside med bilder på. Disse har jeg stående fremme, godt synlig. Får ofte spørsmål om man får lov å se i dem når jeg har besøk :) Veldig praktisk måte å få vist frem bildene sine på uten å ha 100 bilder på veggen da! ;)

Skrevet

Vi har bildelist fra IKEA, hvor vi har flere forskjellige rammer i ulik form og størrelse. Ble egentlig veldig fint, og en kan bytte ut og rearrangere om vi vil, uten at det blir tusen hull i veggen.

Skrevet

Jeg syns sånne ting er stilige jeg da, men det kommer jo helt an på hva slags ting du liker og hva slags stil du har:

clothes-pinned-prints-collage_221.jpg

window-art.jpg

Hvor er den øverste fra? Hjemmelaget?

Skrevet

Den øverste er fra Pinterest, men jeg fant ikke noe link til originalt blogginnlegg eller hvor den var fra, dessverre. Ser ganske enkelt ut å lage noe lignende om man bruker den som inspirasjon :) .

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...