Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvis du kunne stille hunden din ett spørsmål..


Recommended Posts

  • Svar 56
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Skinny ville jeg spurt om hun var tilbakestående. Evt om hun vær så snill å kan gå på do ute.

Hvorfor trekker du så ****** i båndet, og skjønner du ikke at om du ikke går bort til andre hunder kan du være løs hele dagen? Nei jeg vet ikke, hva kunne gjort livet ditt bedre var jo et bra spø

Ville spurt Snusern hvor hun har vondt...

Skrevet

Til Nansen: Fra nå av hører du på alt jeg sier, og adlyder enhver kommando straks - for da kan jeg i gjengjeld la deg gå løs hele tiden, fore deg på kun slakteavfall, ta ansvar for alle situasjoner du syns er ekle, trene og leke masse, kjøpe hus med hundegård så du kan velge å være ute eller inne selv, gå spor etter skadeskutte dyr og på jakt med deg, og la deg sove i senga mi, og mye mye mer - OK? :aww:

Eg veit nok kva svaret på det spørsmålet hadde blitt :aww: .

---

Eg likte spørsmålstypen til Red Merle: Har du noko du vil seie? Elles kunne eg gjerne spurd Laffen "Kva er det viktigaste for at du skal ha det bra?". Det hadde vore koseleg :) .

  • Like 1
Skrevet

Ulf: Vet du hva all usikkerhet og hudkløing bunner i? Forklart han at ikke alle hunder skal drepe han og at ting ikke blir bedre ved at han skader seg selv, og at vi bare tvinger på han diverse kremer og kortisonspray bare fordi vi er glad i han og for at han skal bli bedre.

Turbo: Har du noen ønsker du vil ha oppfylt nå som du er godt voksen? Eventuelt om det er noe han vil ha endret på.

Bajaz: Spurt om vi kunne blitt enig om ett tegn han kunne gitt meg når han har vondt i nakken istedenfor å la det gå utover de andre hundene og til tider andre mennesker. Og i samme sleng beklage for at det tok 3 år før vi fant ut at det var nakken du hadde vondt i og at han har fått mye unødvendig kjeft når han egentlig bare har hatt vondt.

Elias: Hvorfor han føler han MÅ bjeffe på totalt unødvendige ting ;)

Guest Ulla-Britt
Skrevet
Hvorfor er sauer det beste på jord? De er jo ganske kneppe...
Det tror jeg at jeg ville ha spurt Ulla om også.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...