Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I stedet for å lage mange korte tråder lager jeg helle en tråd hvor jeg kan samle bilder fra lekestundene Bris har med andre hunder :)

En av min beste venner har to ulvehunder, og i dag hadde hun med "minstemann" på besøk :) Han er 1 mnd yngre enn Bris og dobbelt så stor :P

Bjønn

20121211-IMG_1920.jpg

20121211-IMG_1926.jpg

20121211-IMG_1934.jpg

Setterstyle

20121211-IMG_1937.jpg

20121211-IMG_1954.jpg

20121211-IMG_1961.jpg

20121211-IMG_1962.jpg

20121211-IMG_1974.jpg

  • Like 3
  • Svar 53
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Schæferstyle Oooæææ Fineste Bris

Fine hunder Shiba Ristesetter Alle fire på ett bilde "Bror, du har så lang hale"

Kremt... Uhm.. Altså. du veit, jeg fikk jo ca 170 forslag, ikkesant? Det er ganske mye, så jeg ble ikke noe klokere... Så.. Uhm.. Hun heter fortsatt Shiba

Skrevet

Jeg synes fortsatt ikke at ulvehunden er den vakreste hunderasen, men den er jo SÅ herlig da. :wub: Håper at det blir IU på meg i fremtiden. :)

Herlige bilder!

  • Like 1
Skrevet

Så søtt med lekebilder :) Og jeg blir aldri helt fortrolig med hvor store IU er, enda jeg har møtt et par virker de så gigantiske på bilder, og denne er jo ikke engang voksen :P

Skrevet

Så fine bilder! Bris er jo så fin, den andre også! :) Så på bildene og tenkte at IUen ikke var sååå stor kanskje, også så jeg bilde av den sammen med Bris. Er jo en ponni jo! :P

Skrevet

Kremt... Uhm.. Altså. du veit, jeg fikk jo ca 170 forslag, ikkesant? Det er ganske mye, så jeg ble ikke noe klokere... Så.. Uhm.. Hun heter fortsatt Shiba :lol:

  • Like 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...