Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hahaha, herlig!

Selv om jeg alltid blir sur når jeg hører om flygende griser. Når jeg var liten vekket pappa meg 1. april og sa det var flygende griser på jordet. Aldri har jeg stått opp så fort før........ :angry:

  • Like 1
Skrevet

Synes det så skikkelig sært ut jeg da :P Men OM de faktisk liker det og gjør det frivillig er det jo bare dødskult. Jeg fikk fornemmelsen av at noen kanskje stod med kosten bak dem for filmens del. Men da er jeg kanskje litt vel mistroisk. Velger å tro at de digger det! :D Ikke alle dyr i Kina har det dårlig heller, liksom.

Edit! Etter senere innlegg synes jeg egentlig ikke det er så stilig. :S

Skrevet

Selve systemet de må gå igjennom gjør jo at de ikke har noe valg, og de kvier seg nok litt for å hoppe, ser jo det i filmen, men tror ikke de har noe vondt av det. Jeg kvier meg også litt for å hoppe når jeg står på 3-5 meter klippe, men det er jo en deilig følelse å gjøre det likevel :) Tror griser (og hunder) også kan ha slike følelser, så er generelt positiv til at grisene får slike aktiviteter.

Skrevet

Selve systemet de må gå igjennom gjør jo at de ikke har noe valg, og de kvier seg nok litt for å hoppe, ser jo det i filmen, men tror ikke de har noe vondt av det. Jeg kvier meg også litt for å hoppe når jeg står på 3-5 meter klippe, men det er jo en deilig følelse å gjøre det likevel :) Tror griser (og hunder) også kan ha slike følelser, så er generelt positiv til at grisene får slike aktiviteter.

Helt enig med deg i det forsåvidt. Det skader ingen å utfordre seg selv litt. Griser er smarte dyr som helt sikkert trives med å få brukt energien sin på litt god, gammeldags hjertetrim og utfordring. :) Men om stuping er rett måte å gjøre det på.. Hm

Skrevet

Den videoen har jeg sett før og ikke så klippet, og det såg da ikke ut som om det var noe frivillig bading/stuping nei... :faceless:

"STUPER I DET: Bonden som eier disse grisene, har bestemt at de må stupe og svømme hver eneste dag. Men det er ikke for underholdningens skyld."

Og det er ikke for grisenes del de stuper og svømmer, det er for VÅR del fordi vi vil ha mørere kjøtt og bedre bacon! De får en dytt fra bonden, for de vil ikke stupe frivillig!!!

Link

http://www.dbtv.no/?vid=1980882908001'>http://www.dbtv.no/?vid=1980882908001

Så dette blir dyreplageri i mitt hode!! :huh:

Skrevet

Den videoen har jeg sett før og ikke så klippet, og det såg da ikke ut som om det var noe frivillig bading/stuping nei... :faceless:

"STUPER I DET: Bonden som eier disse grisene, har bestemt at de må stupe og svømme hver eneste dag. Men det er ikke for underholdningens skyld."

Og det er ikke for grisenes del de stuper og svømmer, det er for VÅR del fordi vi vil ha mørere kjøtt og bedre bacon! De får en dytt fra bonden, for de vil ikke stupe frivillig!!!

Link

http://www.dbtv.no/?vid=1980882908001

Så dette blir dyreplageri i mitt hode!! :huh:

Mine mistanker ble ikke mindre av det der nei.. Altså - hvis grisene vil bade er jo det flott, men å pushe dem til å stupe er litt bob bob.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...