Gå til innhold
Hundesonen.no

Betaler i dyre dommer for "barnehageplass" til hunden


Recommended Posts

Skrevet

Er det ikke slik at i Sverige kan hundene max være 6 timer alene hjemme? Da er jo noe slik det eneste alternativet for de fleste. Jeg synes det er et godt tilbud som burde vært billigere og lettere tilgjenglig for de fleste.

Skrevet

Hunddagis er topp! I Sverige er det omtrent obligatorisk pga lovbegrensningen for hvor lenge hunder kan være alene hjemme. Mange på arbeidstrening som er ansatt som assistenter på hunddagis. Burde da være marked for dagis i Norge også, hvis man kopierer litt mer av forretningsmodellen til svenskene? Jeg vil GJERNE betale for å vite at guttungen her blir tatt hånd om. Vil bare ikke ha ham i ren kennel, og heller ikke hos noen som synes det er en gylden mulighet for å testet egne trenerferdigheter... Hundedagmamma, det er det jeg vil ha. Og betaler gjerne for det! Gleden ved å ikke ha barn - da kan jeg bruke alle penga på bikkja *lol*

  • Like 2
Skrevet

Ja, jeg tenker på noe sånt hvis jeg blir ufør. Ikke så mange, eller store, men å ha et par tre småhunder hos meg på dagtid, hadde vært koselig, det. Da hadde jeg ikke trengt å ha mer enn èn egen hund, heller. En tur i parken eller skogen, ville jeg jo gått, uansett. Nå planlegger jeg ikke å bli hjemme på heltid, men prognosene for mine greier tilsier at det nok vil skje. Litt ekstra penger, ville gjort seg når inntekten daler. Men jeg vil få hunder levert og hentet hos meg :) Timesbasis eller fast, nei det har jeg ikke tenkt på :)

  • Like 2
Skrevet

Jeg er så teit i huet at jeg ikke hadde stolt på noen fremmede til å ta vare på bikkja mi, for jeg hadde vært livredd at hun enten hadde forsvunnet mens alle ble sluppet løs, skadet under lek med andre hunder eller at de ikke klarte å passe på alle hundene hele tiden så hun hadde spist noe hun ikke burde :P

Skrevet

For mine hunder ville det passet bedre med tur - slike luftetjeneser man allerede har endel av. Prøvde snusern i hundedagis i oslo :lol: Det var heller lite vellykket... Men hun var valp og gæern.

Skrevet

Det finnes flere, fantes en i Oslo hvertfall og er en i Bærum.

Jeg syntes ikke leken alltid blir så hyggelig på begrenset område og når man står i ro.

Jeg tenker og at det kan være stressende for hunden å måtte forholde seg til andre hunder en hel dag.

Så sånn sett syntes jeg hundelufting er bedre, der de får en god tur hvor man beveger seg i terrenget og så kommer hjem til seg selv og får slappe av igjen. Da er det heller ikke så mange av gangen (ihvertfall ikke hos oss.)

Men det er ikke så rart jeg mener det når jeg jobber som hundelufter, selv om jeg hadde ment det samme uansett.

Unntaket er noe slikt Ida skisserer som virker mye roligere og stabilt. Og vi hadde en kunde som sluttet hos oss og begynte i barnehagen istedet, pga sepereasjonsangst og da var barnehagen bedre for ham. :)

Men alltid når det er slike saker så skal media fokusere på hvor mye det koster. Virker av og til som de syntes det er ufyselig at folk bruker mye penger på dyrene sine. Og klart, noen mener sikkert at pengene burde gått til mennesker istedet...

Skrevet

Dyret mitt har vært på det en dag og to når han bodde hos min mor. Helt klart et veldig bra tilbud!

Vi brukte forøvrig Solhaug hundepensjonat sitt tilbud. http://www.123hjemmeside.no/solhaug-hundepensjonat/17525031 De har store innhegninger ute hvor hundene får springe løst. Han har tidligere vært på et kennel opphold her og vi har vært superfornøyde begge gangene! Anbefales til alle i Sunnmørstraktene :)

Var vell 2 enkle dager han var der på "barnehage" da min mor tok ett sikkerhetskurs.

Skrevet

Jeg ville aldri hatt mine hunder i barnehage, nettopp av de årsakene som Marie nevner. Det blir litt for stillestående for en shibafrøken med ekstremt stor radius og ikke minst en shibafrøken med stor intimsone å skulle forholde seg til så mange andre hunder på ett sted. For Aiko er det beste i verden å få ligge rolig og sove hele dagen, mens Imouto nok hadde kost seg glugg i hjel med hundelufting, bortsett fra at hun nok hadde satt grå hår i hodet på lufterne sine ved å dra med seg de andre bikkjene på hyss og jakt. :lol: Så ja, hun ville nok gått i bånd i alle fall i starten. :P

(Hun starta sin karriere som 5 mnd gammelt knertmonster på valpetreff på Hønefoss, ved å ta seg en sveng over snøvollen med alle de gøyeste valpene etter seg. Instruktøren sto og så på, og utbrøyt lakonisk: "Det der har aldri hendt før, de vil jo liksom være sammen med oss". :icon_redface: )

Skrevet

Tror Nitro ville blitt stengt inne på et rom han. Han hadde mosa alle de andre hundene og blitt helt gærn og overlykkelig :P Å hatt han inne en hel dag ville vært en dårlig løsning. Jeg klarer ikke å ha han inne en hel dag egang. Nei, tur er tingen!

Skrevet

Marie, hvordan gjør dere det ifht å ha hunder løse?

Vi har de løse når det ikke er båndtvang, og i bånd i båndtvangen.

Vi går utenfor allfarvei for ikke å møte andre. Det hjelper også at vi går på formiddagen når de fleste andre er på jobb.

Har med godbiter og alle kommer når vi roper. :) Har ikke med vanskelige eller aggressive hunder.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...