Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kom på at jeg ikke har presentert meg selv!

Jeg heter altså Gunnhild, er 16 år og bor i ei lita bygd i Telemark en plass..

Akkurat nå går jeg studiespesialiserende, uten å egentlig ha noe særlig framtidsplaner. Alt jeg vet er at det blir utveksling i USA på meg nå til sommeren, tar vg2 der. Etter jeg er ferdig med vgs tror jeg at jeg blir å studere i utlandet, men er usikker på både hvor og hva..

Jeg har sheltien Spès, som jeg overtok fra Caroline som også er å finne på forumet. Vi driver ikke med noe spesielt av hundesporter, men koser oss gjør vi likevel! Spès er jo forsiktig av seg, men hun har kommet seg veldig, og er også med på større familesammenkomster med små og store uten problem. Ellers trives vi best på skogs- og fjellturer uten for mye mas.. Vi tar det rett og slett rolig vi :)

Ellers har faren min tre elghunder, og etterhvert har han planer om å skaffe seg en til. Om jeg ikke alt har flyttet til andre siden av verden for å studere skal jeg også ha en finger med i spillet der :)

  • Like 1
Skrevet

Heisan!

Hundesonen virker som et trivelig forum som ikke er opptatt av å hudflette ulike ytringer av ulike hundeeiere!S her kan man trygt presentere seg selv:-)

Min rase er Golden Retriever. Jeg har i dag to tisper, mor og datter. Jeg har nesten hele livet levd sammen med en golden , dette er absolutt blitt "min" rase.

Jeg har et lite oppdrett under navnet Husbakken. Det har ikke vært mange kull,- så det er en stor begivenhet og utrolig spennende når så skjer.

Hundene mine er først og fremst turkamerater og familiemedlemmer. I tillegg har vi snust på flere aktiviteter,- som agility, lydighet, rally lydighet og spor.

Vi bor langt ute i distriktsnorge og har laaaang kjørevei hver gang vi skal delta på kurs o.l . Til gjengjeld er vi så heldige å ha masse flott natur å boltre oss i.

Jeg har en bijobb som er hunderelatert: Jeg driver en nettbutikk, Hundens Netthandel. Så det blir endel timer med hund i løpet av dagen :thumbsup:

Det var litt om meg,- vil dere vite mer er det bare å besøke hjemmesiden med blogg :wave:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...