Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken hundelufter på Grefsenkollen?


Recommended Posts

Skrevet

Noen som er litt mer bevandret enn meg, som vet hvilke hundeluftere som parkerer ved Trollvannstua og går rundt Grefsenkollen?

Møtte en eldre dame på tur der i dag, som fortalte at hun ofte så en hundelufter som parkerte der og hadde med flere hunder, og det var masse kjefting og sparking av hundene. Enkelte ganger lå den ene hunden igjen i bilen (hundelufters, kan man jo anta), og om hundene var på en drøy times tur (som de minimum burde ha) så er det ganske lenge å ligge i bil i denne kulda...

Jeg er så glad for at jeg ikke har behov for hundelufting, jeg ville aldri i verden turt...

Skrevet

Om man får beskrivelse av bilen, evt litt alder etc på lufteren, så er det lettere å "spore opp" vedkommende (og evt at folk blir advart).

Skrevet

1 time i bil er ikke noe jeg ville reagert på. Ikke nødvendigvis vertfall, Varga må ofte ligge en time eller tre i bilen. Men sparking osv er jo ikke bra.. Om det er en hundelufter så håper jeg det kommer frem hvem det er og at de som har hundene sine der får rede på situasjonen så de kan gjøre noe med det!

Skrevet

Om man får beskrivelse av bilen, evt litt alder etc på lufteren, så er det lettere å "spore opp" vedkommende (og evt at folk blir advart).

Det er fristende å stikke opp på parkeringsplassen der å sjekke innimellom, jeg er jo der innimellom på tur med en hund eller tre.

Er enig i at en hund i bilen en time eller tre nødvendigvis er ille, det kommer alt an på pels, bil og bur. "Håper" at det er hundelufters ihvertfall, og ikke en kundes hund som ikke får bli med (den eldre damen syntes mest synd på denne ene fordi den lå og pep og ville være med, akkurat det er vel ikke nødvendigvis så ille egentlig).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...