Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei alle der ute. Jeg lurer veldig på om min Shcæfer er veldig stor, hører så mye forskjellig, men når jeg sammenligner henne med andre er hun stor i forhold. Hun er 5 1/2 mnd og veier 26,5, er dette mye??? Håper på svar fra noen med shcæfer.

Skrevet
Hei alle der ute. Jeg lurer veldig på om min Shcæfer er veldig stor, hører så mye forskjellig, men når jeg sammenligner henne med andre er hun stor i forhold. Hun er 5 1/2 mnd og veier 26,5, er dette mye??? Håper på svar fra noen med shcæfer.

Vekt har ikke så mye å si.. Holdet er viktigere..

Du har ikke et bilde av henne da?

Sent from my GT-I9100

Skrevet

Hei alle der ute. Jeg lurer veldig på om min Shcæfer er veldig stor, hører så mye forskjellig, men når jeg sammenligner henne med andre er hun stor i forhold. Hun er 5 1/2 mnd og veier 26,5, er dette mye??? Håper på svar fra noen med shcæfer.

Jeg har en liten schæfertispe på 32 kg :) Uta er tynn og slank, men godt muskelsatt, så du kan trygt puste ut og tenke at hun er akkurat passe stor for seg selv. Hvor høy er hun, lettere å si noe om vekt og forhold da. Også ett bilde fra siden om du får til.

Guest lijenta
Skrevet

Også kommer det ann på hvor mye hun vpkser senere. Jeg hadde en flat hane som skremte vette av meg han var 61 cm høy og veide 27 kg ved den alderen du har på din hund som voksen var han 61 høy og veide 28 kg. Altså vekstkurven skal gå på en måte men det er ikke altid den gjør det. Du kan få pekepinn på om hun blir stor eller liten i forhold til rasestandar ved å se på foreldre og besteforeldre og dems slekt. Men det viktigste er at hun blir akkurat det hun skal bli og det bestememr kroppen. :)

Skrevet

Ikke nødvendigvis, noen hunder er relativt ferdig vokst tidlig og blir ikke veldig mye større etter de har passert 6-7 mnd, men hva som gjelder din hund er vanskelig og si før hun er voksen, men min personlige mening er at det ikke virker unormalt stort.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...