Gå til innhold
Hundesonen.no

SurreJankaas forsinka-EFIT!


Recommended Posts

Skrevet (endret)

Dagen startet stille i den rolige 9-timen her på Bunes, den 2 desember. (Ser dere, allerede her har noe gått galt, vettu!)

Malle startet dagen på et skikkelig furt vis, slengt på teppet i andre enden av stuen, mens hun glodde på meg , og tidvis suttet på et bein. Skikkelig furteleppe hadde a også. Mon tro om hun synes hun burde få komme ut med en gang hun våkner?

PC010003.jpg

Imens hun var opptatt med å furte, var jeg (egentlig alt for trøtt til noe som helst..) i gang med å bla litt i boka jeg aldri har satt med ned med enda:

PC010007.jpg

Selvsagt akkompagnert av en kopp homo-drivstoffius. Også kjent som kaffe.

DSC_0819.jpg

Videre fortsetter jeg med å haste ut til bilen, med hunder, murermann, og kameraet. Det ser omtrent slik ut (-murermannen):

DSC_0827.jpg

Så setter vi bilsnuten mot Oslo, og er fornøyde, mens vi kjører i finfint vær.

DSC_0834.jpg

Tilogmed små murermenn kan være blide en søndag morgen, på biltur!

DSC_0837.jpg

Vel fremme i Oslo, på pitstop nr 1. Destination Mormor og "bestefar" Kjell.

Mormor ser omtrent sånn her ut. I hvertfall liker hun at dere tror hun er en blomst.

PC020020.jpg

Mureren så sånn her ut mens han leste julegave-ønskelista mi. "HODELYKT, til 3000?! Holder det ikke med en til 69 kr fra Spar?!" (Jepp, jeg har det fra sonen :heart: )

PC020021.jpg

Da vi hadde lest ferdig ønskelister, og tatt en kopp kaffe, satte vi kursen mot Moss, tell a mor, og julemarked. Veslevoksen, og fornøyd som jeg var (cocky er nok en fin beskrivelse, ja..) droppet vi å høre på mormor og kjell sin gode veiforklaring, og mente at pøsj, vi har da GPS! Joda. Resultatet ble at vi endte opp i Askim, eller noe sånt.

Konklusjon, over en time på overtid, hele Østfold er korrupt, og jeg hater GPSer.

Murermannen legger skyld. På tlf. Det var nemlig ikke hans oppgave å sørge for at jeg fokuserte på å lese skilt i steden for å le av vitsene hans.

DSC_0844.jpg

Men, vi kom frem til slutt. Først trålet vi julemarkedet som var i nærheten...

DSC_0850.jpg

..før vi karret oss bort til mamis (altså, min mors) leilighet. Der fant Jim en massasjeseteting, som han fornøyd satte seg på og lot mekanismen friske opp i vonde muskler, mens jeg fant en slaghammer, (også kalt massasjeapparat) og hadde det festlig med å banke Mr. Mur litt.

PC020024.jpg

Etter at Mureren var mør og fin, ble vi servert lunken mat. (Vi kjørte oss jo bort til den egentlige middagen). Passhunden fikk være på badet så lenge, siden det ikke akkurat er ro og bedagelighet som er det vanligste ved 3 løse hunder, der to er under 12 mnd, i en 25 kvm leilighet.

Da vi hadde satt oss ned for å spise hørte vi plutselig noen mistenkelige lyder, så jeg gikk for å sjekke hva det var Bøllemannen drev med. Neida, han drakk bare av doen, han. Da jeg kom inn hadde han et ubetalelig utrykk... "Mårn! Skarru ha litt ell? Det er jo dødsdigg!" Delikat. Slafs. Omnom.

PC020029.jpg

Dotømmern ble derfor forflyttet ut på stuen, og plassert under en pult med beskjed om å ikke benytte seg av flere av leilighetens mange kreative muligheter uten å spørre meg først.

PC020031.jpg

Mens vi spiste, var Malle stort sett opptatt med å se søt ut, sånn at Murermannen kunne miste noe på gulvet. Ingenting ble mistet på gulvet, til tross for hennes harde forsøk.

PC020036.jpg

Imens hundene lå slengt under bord og pulter, så vi omtrent slik ut:

PC020025.jpg

På et tidspunkt var jeg med Mami ut for å ta en røyk. Da så jeg visst sånn her ut;

DSC_0851-1.jpg

Etter mye skravling, enda mere kaffe, tilogmed noen kaker, og generelt en ganske stor familieoverdose, fant jeg ut at NÅ reiser vi hjem.

Utenfør leiligheten til mami så jeg og Mureren ut som det her. Dette er tatt ca 3,7 sekunder før jeg sier "OKFINTNÅGÅRJEGFORJEGFRYSERIHJEL, TAKKFORMEGOGHADE" og går. Jeg er svak når jeg er kald..

PC020043.jpg

Dieselfylling på vei hjem. Kald affære. For Murermannen.

PC020048.jpg

Vel hjemme fikk bikkjekrekene mat, og vi tobeinte inntok horisontalen.

DSC_0856.jpg

Da Malle var ferdig og spise, så hun ut som det her, før hun kravlet opp i fanget mitt på sofaen, og sukket tungt. Det er hardt å være en liten stabijfrøken når man må være med på alskens rart!

PC020052.jpg

Sånn, det var min slurve-EFIT: Nestegang skal jeg prøve å huske på dere. HAHA! Nestegang er 1 januar. Da er jeg så redusert, at da kan jeg ta ett bilde for hele dagen da, jo! :lol: Eller vent, det har jeg gjort før..

Endret av Jankaa
  • Like 10
Skrevet
Haha, det er jo bare å følge E6 ut fra Oslo mot Sverige, det kan liksom ikke gå galt :P Men du klarte visst det :P

Vi skulle jo inn til langt inni, midt i mellom, og litt sør for ettellerannet. Med andre ord, for mye for to skarve sjeler fra bygda!

Krut, i shall sjekke. Litt usikker, faktisk, men jeg kommer tilbake til deg!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...