Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har et sprøsmål ang. en 14 år gammer Wheaten terrier-tispe.

Hun har fått mange små fettkuler rundt på kroppen som ifølge veterinær ligger til rasen og er helt ufarlige. Hun har også fått et par flottbitt opp gjennom årene som vi har fjernet selv.

I går oppdagen jeg en ny kul ved snuten og lurer på om andre har erfaringer fra lignende?

Det ser hverken ut som et flottbitt eller en vorte. Jeg vet at hun har klødd mye ved å gni snuta mot sofaen/sengekantene, noe hun ikke har brukt å gjøre før så jeg lurer på om det kan komme fra denne vorten/flottbittet. Det ser ut som en liten grop i midten, derfor jeg synes det er vanskelig å se om det kan være en flott som sitter der..

Legger ved 3 bilder, så kanskje noen her inne har noen gode råd?

post-11636-0-02843600-1354122049_thumb.j

post-11636-0-93513100-1354122136_thumb.j

post-11636-0-89537400-1354122175_thumb.j

Skrevet

Om du ser små, svarte bein som ligger inntil huden på "vorta" så er det nok en flått. Bildene er litt uklare, men jeg synes det ser mer ut som ei vorte av et eller annet slag. :)

Skrevet

Om det er flått kan det også være at hunden har klort av seg kroppen, og at kun hodet sitter igjen. Jeg ville ikke pille når huden er så hoven, da kan det bli et sår. Om det er en flått der så detter den av av seg selv.

  • Like 1
Skrevet

Om det er flott eller ikke, vet jeg ikke. Men Sean (wheaten 9 år) som vi hadde fikk mange vorter, som vet mente var helt normal. Han hadde det på flere plasser på kroppen

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...