Gå til innhold
Hundesonen.no

Ringsekretær


SiriEveline
 Share

Recommended Posts

Endelig er jeg godt igang til å bli ringsekretær etter en treg start.

Nå ble jeg overrasket med premielister i posten og skal visst gå elev på søndag på D4A.

Ringsekretærpermen er funnet frem, men notatene fra kurset har jeg gjemt et godt sted og trenger litt oppfriskning.

Husker betydning på + (står for championat) men < og * Står jeg helt blank på, men stemmer det at < betyr fullcertet og * brukspremiert?

Og hva er det noen som vet hvor jeg finner slik konkret informasjon på pudler? Skal fungere for toy, dverg og stor.

Tar også imot alle andre råd og tips som kan komme til god hjelp på søndag!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Uten å kuppe tråden, så tar jeg gjerne imot tips hva jeg bør tenke på når man skal fungere som ringsekretær på et valpeshow :)

Sorry SE hvis du synes jeg kupper tråden..

Overhodet ikke, ønsker mer enn gjerne at dette kan bli en generell tråd for alle som lurer på noe som har med ringsekretær å gjøre :) Den gamle tråden er nemlig arkivert.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

* innehar brukskrav :)

Kan du utdype det? Tolker deg som i at rasen har brukskrav på cert, men det har vel ikke puddel?

Hva lurer du på?

Generelle tips egentlig, at de har fargecacib vet jeg jo, og hvilke farger. Men andre ting som kan være nyttig å huske på :) Første gangen min på stooor utstilling og ikke minst på en litt mer seriøs utstillingsrase.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan du utdype det? Tolker deg som i at rasen har brukskrav på cert, men det har vel ikke puddel?

Hehe nei, de har ikke det. Du spurte/ville ha bekreftet hva * betydde, det svarte jeg på :) De behøver ikke være brukspremiert, som du trodde, for å inneha brukskrav :)

Generelle tips egentlig, at de har fargecacib vet jeg jo, og hvilke farger. Men andre ting som kan være nyttig å huske på :) Første gangen min på stooor utstilling og ikke minst på en litt mer seriøs utstillingsrase.

Ikke så mye mer å huske enn på andre raser igrunn. Husk holde igjen V-hundene for plassering i klassen hvis det ikke er nok E-hunder. Ikke slipp noen ut av BHK/BTK uansett om de er plassert eller ikke mtp farge-CACIB. Og utenlandske champ-hunder kan få CERT fra CHK. Og fyll ut premielisten korrekt så slipper du få spm etterpå.

Går så fint atte Siri, du er så pliktoppfyllende :) Og blir du stressa, pust med magen og smil :)

Kanskje jeg kommer og snoker på sidelinjen din, hihi.

Edit: def i utst reglene sier brukspremiert, ikke brukskrav. Sorry. Jeg i min enfoldighet tenkte egen rase, fysjom, og der er de ikke nødvendigvis brukspremiert selvom de innehar brukskravene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe nei, de har ikke det. Du spurte/ville ha bekreftet hva * betydde, det svarte jeg på :) De behøver ikke være brukspremiert, som du trodde, for å inneha brukskrav :)

Ikke så mye mer å huske enn på andre raser igrunn. Husk holde igjen V-hundene for plassering i klassen hvis det ikke er nok E-hunder. Ikke slipp noen ut av BHK/BTK uansett om de er plassert eller ikke mtp farge-CACIB. Og utenlandske champ-hunder kan få CERT fra CHK. Og fyll ut premielisten korrekt så slipper du få spm etterpå.

Går så fint atte Siri, du er så pliktoppfyllende :) Og blir du stressa, pust med magen og smil :)

Kanskje jeg kommer og snoker på sidelinjen din, hihi.

Edit: def i utst reglene sier brukspremiert, ikke brukskrav. Sorry. Jeg i min enfoldighet tenkte egen rase, fysjom, og der er de ikke nødvendigvis brukspremiert selvom de innehar brukskravene.

Very good var godt poeng, husket på det, men har glemt å skrive det ned. Haha :P Hvor fant du definisjonen forresten?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det har jeg ikke tenkt på, men jeg tror du har rett i at folk har blitt skjøre etter noen tiår med kontorarbeid. Hundene Bamse og Bob ble dømt til døden for å ha hoppet opp på folk og laget risp med en klo. Luna og Luk lagde blåmerker, Luk er avlivet og eier til Luna kjemper videre for henne, saken skal til lagmannsretten etter dom i tingretten hvor Luna ble dømt til avliving etter et lite blåmerke oppdaget to dager etter Luna var i nærheten av mannen. Folk har blitt pyser og hundene avlives av dem som skal forvalte loven men selv bryter den for å tilfredsstille anmelder, med en dose maktmisbruk inkludert i avgjørelsene. Hunder har lite rettsvern og når det lille som er blir oversett er det farlig å være hundeeier, det koster flere hundre tusen kroner å føre en sak gjennom rettssystemet og utfallet er mer som russisk rulett enn at man er sikret en riktig dom basert på det som virkelig skjedde.
    • En skulle tro det ville være nødvendig at hunden påførte en faktisk skade langt verre enn et blåmerke for å bli begjært avlivet. Det burde holde med en bot til hundeeier for å ikke ha kontroll på den.  Spesielt når det kommer til "bitt" er det for lav terskel. Et "bitt" er jo ikke et bitt. En hund kan klype med kontrollert styrke som et avstandsskapende signal uten å å påføre skader. Det tilsvarer å dytte bort en innpåsliten person som ikke respekterer verbal kommunikasjon om intimsoner. Hunden har ikke hender og bruker munnen istedenfor. Midlertidige fordypninger i huden og eventuelt bloduttredelser ved skjøre blodkar etter ett sånt klyp er ikke for skade å regne i mine øyne. Hvor skjøre har folk blitt? Noen tiår med kontorarbeid og folk synes et udramatisk blåmerke er en skade? Rifter i klær fra å ha hoppet opp for å hilse? Bot og erstatning.  Å avlive en hund for sånne småting er som å gi mennesker 21 år for en bitchslap. Hunder er en så integrert del av kulturen vår at hunders kroppsspråk og adferd er naturlig å legge inn i læreplanen i grunnskolen, så tidlig som mulig. Hvorfor lærer ikke barn hundens språk og adferd på skolen? ..så har de det med seg i voksenlivet og slipper være hysterisk redde.   
    • When Dickhead Awakes  Kapittel 1 Planen var å vente til milepælen 'løfter beinet for å tisse' før neste entry. En annen milepæl fikk æren av å utløse trangen til terapeutisk hamring på tastaturet istedenfor. Sir Edeward har blitt mer og mer Eddie lately. Han enten hører ikke, eller later som han ikke hører, eller gjør et poeng av å ignorere. At hunder bare er distre og ikke også med overlegg tester grenser i puberteten er en myte. Han er distre, no doubt, men han tester også alle grenser han kjenner for tiden. Dette har pågått en stund og er ingen overraskelse. Hva som kom mer uforutsett, på tross av samme erfaring fra tidligere hund, var at han plutselig tisset inne, to dager på rad. Rager 76 cm på manken og veier over 40 kg nå. Dette er i en helt annen liga enn valp som tisser inne.  Første tilfellet skjedde i går. Uheldig sammentreff mellom et massivt politioppbud utenfor pga en nabos mystiske og bekymringsverdige forsvinning, og Edes wake from sleep og potty time. Ikke en passende situasjon å ta ham med ut i, men må man så må man.  Mens jeg tar på ham selen og han er supergira på å ut for å inspisere den uventede og uvanlige situasjonen han hører på utsiden, med banking og rop og prat i en emosjonell tone som ikke helt stemmer med de menneskelige interaksjonene han kjenner fra før, så velger han å bare tisse rett på gulvet ^^ Antakelig en kombinasjon av å ikke ha lyst til å sette seg ned sårbar og tisse foran masse fremmede i en sånn stemning, og en helmax plan om å ha gjort unna det ærendet der først, så han var klar til enhver action som potensielt kunne skje utenfor den døren.  Det å miste turen ut fordi han fjernet motivet, medførte emo og pønkråkk vokal sutring, langt fra den myke Eddie Vedder vokalen jeg håper han modner til med tiden.  Så skjedde det igjen i dag. Han så utover territoriet sitt gjennom vinduet, og markerte det på sengen inne -_- Mens vaskemaskinen går for fullt, og jeg er takknemlig for at den finnes og virker, så trøster jeg meg med at dette er en fase. Pubertal tissing inne har skjedd før, og det gikk fort over igjen.  Om naboen blir funnet, og i hvilken tilstand, det er en større bekymring. 
    • Kan jeg spørre hvilken medisin hun gikk på? Har selv en hund på 3 år som allerede har fått påvist alvorlig grad av HD. Gått fast på Previcox hittil, men synes virkningen kan diskuteres. Ønsker gjerne innspill på smertestillende - ev injeksjonsbehandlinger som gir tilstrekkelig med lindring uten noe særlig bivirkninger. Vet en del av smertestillende som blir forskrevet i behandling HD og artrose blant annet er  NSAIDS som igjen gir ofte belastning på lever, og nyre over tid. Synes det er vanskelig å finne rette behandlingen da hunden er relativt ung.
    • Du kan nok ta det helt med ro ang. rosa nese.  Jeg har hatt flere valper med rosa nese og de har blitt fullpigmentert fram mot leveringstid, noen litt senere, men sorte har de blitt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...