Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Du får si ifra til henne at hun får hunden når det er blitt betalt for pass i nesten et år!

Bare fortsett med troen din, ring gjerne Politiet og be om råd til hva du skal gjøre med pengene. Evt. om du skal overføre dem tilbake.

Husk på alle bevisene du faktisk har, for all del ikke gi opp. Virker som om hun bare prøver å psyke deg ut, fjerne alle rettighetene du har. Men hun kan ikke fjerne at du faktisk overførte det beløpet i god tro, og at dette er din hund!

  • Svar 132
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tenker at nå må du bestemme deg. Hvor mye vil du kjempe for hunden din? Det er nå du må ta stilling til det. Jeg synes at du skal gå på do og gråte en skvett, så trekker du pusten dypt og finn

Update ifra oss Har ikke hørt noenting hele uka, og har bare tatt det med ro Idag lå det brev ifra politiet i postkassen,hvor det stod ganske klart og tydelig: "UNDERRETTER OM AT FOR DERES VE

Det er mange grunner. Det foreligger et besøksforbud mot min far, pga legemsfornærmelse. Noe min mor mente jeg fortjente pga en sak jeg er 100% fri, i! Men det er ikke det her dette handler om.

Skrevet

Du kan ikke selge en bil, så gi pengene tilbake og kreve igjen bilen.

Hunden er også en vare. Ring politiet for assistanse du om hva du skal gjøre. Men ikke gi fra deg hunden uten en anmeldelse ol.

Skrevet

Nå kjenner jo ikke jeg din mor og alt som er sagt. Hva med å spille dum?

"Hvilke penger"? "Hva mener du" etc.

Da blir hun tvunget til å evt si hva pengene er for. Viss hun så igjen svarer at det er for hunden kan du igjen svare at du ikke vil selge hunden DIN og at du har sagt det flere ganger?

Skrevet

Da har du i alle fall nå bevis for at du i sin tid betalte for hunden (hvem gjør det for å få passe den i ett år, liksom?)

Hun kan jo ikke bevise at hun har krevd deg for mer penger (annet enn en kontrakt du ikke har signert). For å komme noen vei rettslig må hun ha sendt rekommanderte brev, etc. Og ikke minst - innen rimelig tid (da snakker vi uker - ikke et år)

DU vil ikke selge hunden - ergo skal du returnere pengene fra henne og si at du ikke er interressert i å selge den. Og i samme vendingen sier du at du skal vrurdere om hun kan få omgjort salget mot kompensasjon for oppstalling, fôr etc for dette året (estimer 100-150,- i døgnet for oppstalling + ca kostnader på fôr, godbiter, veterinærbehandling, etc - da er du ikke grådig i alle fall - HVIS det skulle komme til en "rettssak").

Hold kontakt med politiet og hør hva de råder deg til - men ikke bruk det som "trussel" mot din mor før du evt. må..

Spar på SMS'er og alt som taler til din fordel.

HVIS det skulle komme til forliksrådet e.l. så skal du med hånden på hjertet sitte der og kunne svare ærlig og redelig på alt, bevise så mye som mulig - være rolig og saklig. Ha med vitesutsang på hundens tilstand fra når du fikk den og den endring som er gjort, etc.

Men stakkars deg - må jo være grusomt dette du går igjennom! Men pust med magen og slapp av - dette går over hvis du ikke gir deg.

Susanne

  • Like 5
Guest Gråtass
Skrevet

Hvis du virkelig vil ha denne hunden og ikke orker et skikkelig familieoppgjør, så syns jeg du skal koste på deg en time hos en advokat. Det koster ca 1500kr og få denne til å skrive et brev til din mor, da vil sannsynligvis det meste løse seg ganske greit. I hvertfall hvis advokaten skriver regning på oppstalling etc som Susanne foreslår. Lykke til!

Skrevet

Nye sms'er tikker inn...spurte henne "hvilke penger?"

Alt svaret var, var; Har kvittering jeg. Si fra når de er inne..

Saken er at jeg sliter skikkelig med å formulere meg tilbake til henne.

Hvordan sier jeg at jeg ikke har tenkt å gi opp? Og at jeg ikke leverer fra meg hunden?

Hvordan formulere det?

Jeg tror jeg er altfor "snill" til å være skikkelig dritt,men dette med anmeldelse,skremmer meg skikkelig :/

Skrevet

Nye sms'er tikker inn...spurte henne "hvilke penger?"

Alt svaret var, var; Har kvittering jeg. Si fra når de er inne..

Saken er at jeg sliter skikkelig med å formulere meg tilbake til henne.

Hvordan sier jeg at jeg ikke har tenkt å gi opp? Og at jeg ikke leverer fra meg hunden?

Hvordan formulere det?

Jeg tror jeg er altfor "snill" til å være skikkelig dritt,men dette med anmeldelse,skremmer meg skikkelig :/

Skriv følgjande (eller liknande): "Er det kjøpesummen til hunden du returnerer?" Pass på at denne meldinga blir lagra på telefonen din. Når ho då svarar "Ja", har du prov på at du har kjøpt hunden. Då svarar du "Jeg er ikke interessert i å selge hunden tilbake til deg. Jeg returnerer pengene til deg straks jeg får dem." Pass òg på at denne meldinga blir lagra. Når pengane kjem, sender du dei attende til henne, og får kvittering på at du har gjort det. Kvittering kan du få i nettbanken, om du er usikker på korleis du gjer det, går du i banken din og får det gjort.

  • Like 7
Skrevet

Jeg tror jeg er altfor "snill" til å være skikkelig dritt,men dette med anmeldelse,skremmer meg skikkelig :/

Hvorfor er du så redd for anmeldelse? Det betyr ikke automatisk at du er skyldig, men gir deg faktisk muligheten til å få ryddet opp i dette av nøytrale folk. Blir saken henlagt, vel da er saken over fra politiets side, og det skal mye til før de gidder å blande seg inn igjen. Blir det tatt en avgjørelse, kan du anke den om den ikke gikk i din favør. Det er slett ikke farlig å bli anmeldt, det er bare ord på et papir ;)

  • Like 4
Skrevet

Og ein ting til: Ikkje ta telefonen om ho ringjer. Ta alt over SMS. Det som blir sagt munnleg kan du aldri hente fram att som prov, samtidig som du neppe får henne til å gjenta noko ho har sagt på telefon skriftleg seinare.

  • Like 1
Skrevet

MEN... NÅ nettopp fikk jeg en sms fra henne om at jeg skulle si ifra når pengene var inne på kontoen min?

Mao har hun nå overført tilbake kjøpssummen ?

Hva i all verdens gjør jeg nå da?

Du skriver en sms til henne: "Det er ikke nok! Det mangler penger for pass og fôring i 11 måneder!??"

Og hør på rådet til Olav Emil ovenfor innlegget mitt... ikke svar muntlig på tlf fra henne, ta ALT pr sms! Da får du det bekreftet og skriftlig, noe som kan vise seg viktig å ha til senere.

  • Like 1
Skrevet

Jeg skrev: Er det hele kjøpssummen jeg betalte,du har returnert?

Nei,halve. Var svaret jeg fikk Oo

Da har du jo sort på hvitt at hun har bekreftet at du har kjøpt hunden! Supert!

  • Like 3
Skrevet

Som Jankaa seier, då har du beviset du treng. Då skriv du berre den neste meldinga eg skreiv i mitt innlegg, at du ikkje vil selje hunden att. Etter det treng du igrunn ikkje skrive meir, då kan du leggje saka død. Skal ho få gjort noko meir då, må ho gå til retten, og då har du som sagt bevis på at du har kjøpt hunden.

Problem solved :) .

  • Like 2
Skrevet

Altså, jeg ser poenget med å bruke SMS for å lagre bevis, men SMS er generelt en temmelig dårlig måte å diskutere på siden man ofte ender opp med en hel haug korte utsagn som kan tolkes og misforstås i alle mulige retninger. Jeg tror kanskje ikke det hadde skadet om du og moren din hadde tatt en ordentlig prat om hva dere skal gjøre med denne hunden. Jo mer penger dere sender frem og tilbake og jo flere merkelige smser med trusler og uforståelige utsagn dere sender, jo mer rot og konflikt blir det. Kan dere ikke i det minste ta det på mail?

Skrevet

Jeg snakket jo med henne på tlf forrige uke,og sa at jeg ville betale hva som helst, og jeg gråt og sa at jeg syns det her var forferdelig!

Men hun brydde seg lite om det,for jeg måtte jo skjønne at de var glad i hunden,og,

Forståelig,men hun beviste for meg da, at det kun står på å "svi" meg.

Så å SNAKKE sammen er for meg,uaktuelt.

Hun har overført halve,visstnok men de har ikke kommet inn enda.

Når de har kommet inn, DA svarer jeg at jeg ikke vil selge hunden tilbake.

Så får vi se hva som skjer :/

Skrevet

Knallbra at du har klart å skaffe bevis!

Og noen ganger er da bare å slippe seg litt løs, altså ikke være for snill. Men det er bra å holde seg litt kald i hodet så man ikke begynner med dumme trusler som kan redusere sjansene dine :)

Helt enig med at du bør ha det skriftlig, sms eller mail. Evt. om du skal snakke på telefon så ta opp samtalen, men husk at det ikke alltid er godt nok bevis for stemmer kan hørtes forskjellig ut osv.

  • Like 2
Skrevet

Jeg snakket jo med henne på tlf forrige uke,og sa at jeg ville betale hva som helst, og jeg gråt og sa at jeg syns det her var forferdelig!

Men hun brydde seg lite om det,for jeg måtte jo skjønne at de var glad i hunden,og,

Forståelig,men hun beviste for meg da, at det kun står på å "svi" meg.

Så å SNAKKE sammen er for meg,uaktuelt.

Hun har overført halve,visstnok men de har ikke kommet inn enda.

Når de har kommet inn, DA svarer jeg at jeg ikke vil selge hunden tilbake.

Så får vi se hva som skjer :/

Jeg ville svart med en gang så det er klippet og klart, og jeg ville svart at du har kjøpt hunden og ikke vil selge den, basta. Viss du nå venter et par dager, så kan de senere si, hmm, merkelig, har hun ombestemt seg, det virker som om dette er en merkelig historie?

Jeg syns det er et godt fra en anenn her inne om å få en advokat til å hjelpe deg. Men jeg ville i allefall ta stilling med en gang på sms at du ikke vil selge og refere til tidligere samtaler der du har sagt at det "ikke er aktuelt" å selge. Du kan jo også gjerne henvise til at dyrelegen den gang ikke ville gi henne hunden og at du lovet de å beholde hunden og det er en forpliktelse du står ved.

Håper det går din vei dette her, ikke gi opp!

  • Like 2
Skrevet

Helt enig med det som blir sakt over.

Svar henne med en gang "Jeg er ikke interessert i å selge hunden tilbake, så jeg overfører pengene tilbake til deg med en gang jeg har fått dem. Jeg er ikke interessert i å selge hunden!".

Nå har du fått skriftlig bevis på at hunden faktisk er solgt til deg, og at tidligere eier prøver å kjøpe den tilbake. Så du har alt på din rett nå.

Stå på! Utrolig kjip situasjon du er i, og du er sterk som klarer å holde ut. :)

Skrevet

Som dei to siste seier, det vil vere lurt å svare at du ikkje er interessert i å selge hunden med ein gong. Det er ingen som helst fordel med å vente til pengane kjem. Om du tenkte at du ville vente fordi du ikkje er sikker på at pengane kjem i det heile, så er det ikkje relevant i høve til at du må poengtere at hunden er din, og ikkje til sals.

Om du ikkje alt har sendt den meldinga, gjer det no i kveld.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Jeg snakket jo med henne på tlf forrige uke,og sa at jeg ville betale hva som helst, og jeg gråt og sa at jeg syns det her var forferdelig!

Men hun brydde seg lite om det,for jeg måtte jo skjønne at de var glad i hunden,og,

Forståelig,men hun beviste for meg da, at det kun står på å "svi" meg.

Så å SNAKKE sammen er for meg,uaktuelt.

Hun har overført halve,visstnok men de har ikke kommet inn enda.

Når de har kommet inn, DA svarer jeg at jeg ikke vil selge hunden tilbake.

Så får vi se hva som skjer :/

Dere har telefonert og fortsetter å SMS'e. Det er åpenbart å snakke sammen. Det vil være veldig lurt å ikke svare dette mennesket noe mer, da det tydeligvis er det hun ønsker. All kontakt bør skje gjennom advokat.
Skrevet

Som du skriver ble hunden erklært deprimert, hun gjorde fra seg inne osv. Mattilsynet kjære deg! ring og fortell om situasjonen, og si ifra om at det er grunn til bekymring over hundeholdet! Hvis du virkelig, virkelig vil ha hunden, må du bare stå på når det er værst! Det er ingen grunn til å legge seg flat her nå, du må bare stå på!

Supert med skriftlig bevis!

Stå på! dette klarer du!

Skrevet

DER var saken igang,og politiet har hun igjen kontaktet.

Så fikk jeg sms nå: Blir koselig for deg fremover nå,tror jeg!

Så dette blir jo veldig spennende! :/

  • Like 1
Skrevet

DER var saken igang,og politiet har hun igjen kontaktet.

Så fikk jeg sms nå: Blir koselig for deg fremover nå,tror jeg!

Så dette blir jo veldig spennende! :/

Tror dette går veien for deg! Jeg krysser i alle fall alt jeg har. Stå på, og kjemp for hunden din, av og til er den rette veien ikke alltid din letteste, men du er flink! :heart::hug:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
×
×
  • Opprett ny...