Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heisann

For rundt en mnd(29 sept) siden var det utstilling i radøyhallen utenfor Bergen. Det var Papillon og Phaleneklubben som arrangerte. Nkk og leder av papillonklubben er kontaktet. Men resultatene er ikke endret i DogWeb. Noen som vet om jeg skal mase på NKK eller på Papillonklubben?

Resultatene er 100% feile og hunden som fikk VG er plassert som BIR osv. Så det er jo ganske "Grove" feil.

Noen som vet?

Både eierene av VG hunder og BIR hunden har mailet litt rundt, men ingenting skjer.

Syns det har gått ganske lang tid mtp at resultatene var ute på webben bare en uke etter utstillingen, altså over 4 uker siden nå.

Noen som vet hvem vi kan mase på? :)

Skrevet

Kan ikke tenke meg til at det er noen andre enn arrangøren som kan gjøre noe med det. NKK vet ikke de riktige resultatene da det er arrangøren som legger de inn. Så gjenstår det å se om også kritikkene er skrevet feil eller om det er "bare" registreringen av resultatene på Arra som er feil.

Skrevet

Jeg hadde en minifeil på min, det var NKK som fiksa, og det ble gjort på en time ellernoe. Fikk svar om at hun skulle sjekke med resultatene, også rette på det om det jeg sa stemte.

Skrevet

ikke sikker på hvem du skal mase på, men ville scannet inn kritikkene til hundene det er feil på og prøve å sende til NKK og se hva de får gjort? Så kan det jo hende de kontakter klubben og sjekker hva som er riktig og feil..

Skrevet

Har bare mailet NKK tidligere.

Men om ringsekretær har klusset det til med like store feil i sine papirer vet jeg ikke hvor lett det er. NKK skal jo motta kopi av kritikkskjemaene etterhvert da...

Skrevet

Jeg har nettopp vært ute for samme feilen hos NKK hvor både arrangør og NKK ble kontaktet. Det var NKK som måtte rette opp det, men det skal sies at det i mitt tilfelle tok en del måneder før det ble gjort. Men jeg ville ha purret på NKK.

Skrevet

Ingen av de har kritikkene lengre, de går rett i bosset etter å ha blitt lest. Så det er "lost case" Dommeren selv husker hvilke hunder hun plasserte hvor. (oppdretteren min)

Kanskje få henne med på klagen, de får muligens ræven i gir da :lol:

Skrevet

Alle premielister og kritikker sendes inn til NKK. NKK skal sjekke disse opp mot resultatene som registreres i DogWeb av arrangøren.

Ta kontakt med NKK, og be dem om å etterkontrollere.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...