Gå til innhold
Hundesonen.no

Labrador tispe 1 år trenger fosterhjem.


Recommended Posts

Guest Gråtass
Skrevet

Effi er en brun labrador tispe som var ett år i september, hun trenger ett midlertidig hjem som kanskje på sikt kan bli ett permanent hjem. Saken er at Effi sin familie har det tøft for tiden pga sykdom og derfor har ikke Effi fått det hun trenger av mental stimuli. Hun er en meget arbeidsom frøken, med veldig god av og på knapp. Hun lærer fort, men kan ingenting ;)

Er dette kanskje en mulighet for deg til å se om labrador er rasen for deg?! Har du lyst på hund, men har kanskje planer om å studere i utlandet senere? Dette er en gylden mulighet til å få en sjarmerende herlig "bulldoser" i hus for en lengre periode.

Ta kontakt med meg på PM for mer utfyllende informasjon.

Gråtass

  • 1 month later...
Guest Gråtass
Skrevet

Det er nå bestemt at Effi ikke skal ha et fosterhjem, men ett permanent hjem. Er det noen som kunne tenke seg er herlig aktiv arbeidssom labrador tispe på 15 mnd? Effi er vant med å være hjemme alene noen timer hver dag. Hun er vant med katter, andre hunder, sauer og hest. Vant med barn, men kan bli litt voldsom i sin lykke. Elsker å kjøre bil. Hun er et matvrak som kan trenes til det meste ved hjelp av en godbit. Men mest av alt er Effi en sjarmerende energisk hund som trenger masse aktivitet og rammer i livet sitt, så får du uendelig med løøøøøv igjen!

Effi selges for kr 10.000. Dette er ikke en omplasseringshund som eier skal kvitte seg med fordi hunden har issues eller problemer. Effi selges fordi eier er alvorlig syk.

Effi kan svært lite, men hun kan gå løs, kommer når man roper. Hun er en trygg stabil hund som trenger å få brukt både hode og kropp. Selges fortrinnsvis som mer enn "turhund".

Effi er frirøntget for HD (A) og AD, men hun er ikke anbefalt i avl. Hunden er helt frisk.

Hvis du mener at du kan tilby Effi dette, eller kjenner noen som savner en Effi i livet sitt, så ta kontakt med meg på PM eller på epost: [email protected]

Skrevet

Jeg har 10,000, skulle mest ønske jeg visste hvor jeg er om 7mnd (6) så hadde ane kunnet hatt den på "for" :P Vil vil vil, men jeg er alt for ansvarlig til å gjøre det når jeg ikke vet hvilken jobb jeg sitter med i Juni 2013 :( håper den blir sonenhund så jeg kan være misunnelig og beundre på avstand i det minste :P

Guest Gråtass
Skrevet

*Skulle virkelig ønske jeg hadde 10.000*

Du kan jo sende en Pm om du er seriøst intressert i hunden?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...