Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jeg har vel vært aktiv her inne en liten stund, men ikke presentert meg selv fordi jeg ikke helt har visst hvor aktiv jeg kom til å bli.. Og heller ikke om det ble noen hund med det første.

Men nå er det vel på sin plass å presentere seg siden det kommer en liten valp om 3 uker :bananas:

Jeg er ei 21 år gammel jente som studerer til å bli grunnskolelærer i Kristiansand og bor sammen med kjæresten et stykke utenfor sentrum. Denne valpen blir vår første egne hund, og vi gleder oss til familieforøkelsen :) Vi har hunder og katter i familien og er godt vandt med dyr, men det er noe spesielt med å ha sin egen hund. Det har vært min store drøm i alle år!

Min store lidenskap er dyr, og spesielt hunder. Har ønsket meg hund siden jeg kunne snakke! Gikk regelmessig tur med en utrolig skjønn border collie når jeg var mindre, og hun var min beste venn :) Jeg har hatt både fugl, katt og pappa har hund, men det blir liksom ikke det samme som egen hund som du kan trene og oppdra som du vil.

Så nå gleder vi oss stort til lille puddelvalpen kommer i hus :D (egen tråd og bilder kommer når vi har vært på besøk hos oppdretter.)

  • Like 3
  • 6 months later...
Skrevet

Desverre leverte vi med tungt hjerte valpen tilbake etter 6 uker pga. medfødt sykdom. Savnet er stort og vi kommer nok aldri til å glemme henne siden hun var vår første hund :heart:

Men nå venter vi på ny valp, fra en annen oppdretter, som kommer i hus om bare 4 dager (bare 3 dager nå, siden det er over midnatt)! :D Så nå håper vi at alt går i orden og klarer nesten ikke vente med å hente lille nurket hjem! :wub: Kommer til å lage en egen tråd med bilder og presentasjon etterhvert :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg må bare skrive her også. Hun er så skjønn at jeg nesten dør på meg. Når jeg var der første gangen var allerede tispene lovet bort, og den dere har valgt er som sagt den jeg ville hatt selv. Skikkelig tøff jente! Bare å si i fra hvis dere er på disse kanter og vil sosialisere tuppa med halvbror Kaos :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...