Gå til innhold
Hundesonen.no

Ane og Brutus EFIT November


Ane91
 Share

Recommended Posts

Helt utrolig at dette har ligget i bakhodet mitt i hele dag, til tross for en av Barnehageårets mest stressende dager!

Bilde079.jpg

07.00 Brutus våkner av vekkerklokka mi, hopper opp i senga, og bestemmer at nå er det på tide at jeg holder tyggebeinet hans mens han tygger på det (det klarer han jo ikke selv .__. )

Bilde093.jpg

08.00 Vi er ute på vår andre tur, da Brutus bestemte at en ikke var nok...

IMAG0502.jpg

09.00 Jeg ankommer jobb og titter inn i skapet mitt for å finne fram uteklærne.

IMAG0505.jpg

10.00 Vi er inne igjen og jeg henger opp alle de våte klærne. Her finnes det både dårlig vær og dårlige klær :3

IMAG0507.jpg

11.00 Kidsa spiser og jeg ser på.

IMAG0508.jpg

12.00 Jeg spiser i pausen min og leser fin bok, Hundreåringen som klatret ut av vinduet og forsvant.

IMAG0506.jpg

13.00 Leketid... og jeg tar bilde av megselv i speilet. Produktivt.

IMAG0504.jpg

14.00 Fortsatt leketid!

IMAG0510.jpg

15.00 Jeg gjør produktive ting. Her: sorterer bleier.

IMAG0513.jpg

16.00 Det braker løs i Barnehagen med 28 barn fra 1-5 som skal inn i kostymer, ca 90 foreldre og søsken som skal plasseres i en liten barnehage, det er tid for høstfest! Barna har grønnsakskostymer og har ett lite skuespill der de synger sanger om sine grønnsaker. Kos!

IMAG0511.jpg

17.00 Foreldrene og barna spiser grønnsakssuppe og kaker, mens jeg rydder og gjør alt klart til en ny dag i morgen.

18.00 Låser barnehagen og drar hjem, endelig! Her ble det ikke noe bilde gitt...

Bilde104.jpg

19.00 Er hjemme hos en glad hund som har fått tur og får gå litt uten krage. FORNØYD! (Bare så det er sagt så har han ikke vært hjemme alene i 11 timer, samboeren min var hjemom i løpet av dagen)

Bilde118.jpg

20.00 Brutus er misfornøyd med tv-valget mitt.

Bilde129.jpg

21.00 Vi er ute og går tur og Brutus er umilig å ta bilde av, dere får nøye dere med creepy-brutus

Bilde133.jpg

22.00 Brutus er sliten etter en passe lang tur med flere små treningsøkter og tar det chill.

Og om en time tenker jeg nok vi er i seng begge to. Det var vår dag :banana:

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Håper stingene til Brutus gror fort :) ! Når jeg ser de bh bildene kjenner jeg at jeg er SÅ glad jeg ikke jobber i et sånt yrke :lol:

Hehe, nå begynte jeg å lure på om det var noen BH-bilder som hadde lurt seg med! :lol: Å jobbe i barnehage kan være overraskende stressende til tider :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Uææh! At du overlever å jobbe i barnehage! haha!

Men ikke stygt ment, men kanskje klippe litt vekk barna fra bildene? ikke alle som setter pris på bilder av barna sine på nett. :)

Tenkte faktisk på det, men resonerte meg fram til at ingen ansikter vises skikkelig, eller syns dere jeg burde gjort om? :hmm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...