Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

10485_358193327604767_492365366_n.jpg

598657_358193364271430_1183810576_n.jpg

Noen som vet hvilken fugl dette er? Møtte på en liten familie, tre slike, som fløy opp i et tre. Denne satt kun et par meter fra meg (Hermes var over alle hauger, så jeg var vel ikke noen trussel for de), men det var mørkt, så jeg fikk ikke skikkelig bilde.

409271_358193390938094_1473201678_n.jpg

306566_358193414271425_1105816391_n.jpg

Store Klattertjern.

526026_358193450938088_1699769722_n.jpg

425954_358193480938085_1271100478_n.jpg

  • Like 2
Skrevet

Må krysse to jorder for å komme til stien jeg gikk i dag, Hermes syns det er helt greit :) Går riktig nok vei gjennom de to jordene, men de er sikret med gjerder som skal holde elgen borte, så jeg er ganske trygg der.

Skrevet

Ikke så lett å se på bildet, men det første som slo meg var konglebit. Ser ut som om den har finkenebb.

konglebit01.jpg

Tenkte på korsnebb også, men som sagt ikke så lett å se på bildet, og jeg er ingen fugleekspert.

Skrevet

Ikke så lett å se på bildet, men det første som slo meg var konglebit. Ser ut som om den har finkenebb.

konglebit01.jpg

Tenkte på korsnebb også, men som sagt ikke så lett å se på bildet, og jeg er ingen fugleekspert.

Dette kan kanskje stemme. Her er et bilde av de to fuglene jeg fikk knipset i dag:

4-fugler.jpg

Skrevet

Hermes har fortsatt sine runder, men ikke like mye som for et års tid siden - skal helst være en fugl eller noe annet å jage, men når han først har vært etter en fugl (som han aldri klarer å ta) tar han gjerne 4-5 ekstrarunder etterpå :)

Men det er full pinne om han jager noe (eller tror han jager noe).

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...