Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

At buhunden skal være en gneldrebikkje er et rykte den ikke fortjener.

Vår gneldrer aldri, det hender det kommer et lite voff i ny og ne men det er tross alt en hund.

Som med alt annet så er det kun opplæring fra de er valper som skal til.

  • Like 1
Skrevet

Så fin han er, syns buhunder er flotte. Har selv en buhund blanding, men ligner vel egentlig ikke veldig mye da hehe.

Skrevet

Naturen her er flott ja, tror jeg kan gå en daglig tur i mange år uten å gå,den samme løypen :-)

Et lite problem er der dog, mange av turene forutsetter at en gå på eller over beitemark for sau og sauelort er det beste Kyrre vet om så det blir litt stress.

Noen tips om hvordan å få han til å slutte, ikke en gang de beste godbitene hjelper :-)

Skrevet

At buhunden skal være en gneldrebikkje er et rykte den ikke fortjener.

Vår gneldrer aldri, det hender det kommer et lite voff i ny og ne men det er tross alt en hund.

Som med alt annet så er det kun opplæring fra de er valper som skal til.

Såvidt jeg har forstått er hunden din fremdeles valp? Den adferden han har nå dikterer ikke den adferden han får som voksen. Det er ikke gitt at lydnivået øker, men det er uansett fint å være forberedt på at ting forandrer seg etter kjønnsmodningen :)

Nydelige bilder, og nydelig gutt! Buhunden er en fantastisk rase.

Skrevet
Såvidt jeg har forstått er hunden din fremdeles valp? Den adferden han har nå dikterer ikke den adferden han får som voksen. Det er ikke gitt at lydnivået øker, men det er uansett fint å være forberedt på at ting forandrer seg etter kjønnsmodningen :)

Er med på den, men jeg tror fremdeles det skal være mulig å lære den opp til å ikke bli en gneldrebikkje.

Advarslene var mange når vi gikk til anskaffelse av buhund, det virker som det er opplest og vedtatt at de er gneldrebikkjer, ferdig med det.

Vil tro at bruken gjenspeiler oppførselen litt, vi skal ikke bruke hunden på sau ei heller som vakthund der den har som oppgave å varsle og gneldre.

Vi har ikke rare erfaringen med buhund enda så noen ekspert er jeg ikke, men så langt er erfaringen kun positiv :-)

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...