Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har denne? Er de like i storrelsen som vinterdekkenet fra Hurrta?

Vi har str 40 i vinterdekken og det dekker godt, neste paa kanten til stor.

Dermed er jeg redd str 35 blir for lite i hoodie'n, mens 45 blir altfor stort?

Skrevet

Jeg har den, og Lola her inne lurte litt på str til sin Casper, så hun kan nok svare deg på str :) Synes de virker normale i str, men jeg har bare dette dekkenet fra Hurtta. Mitt er i str 55, til en engelsk setter hann, han bruker 55-60 i dekken (60 kan være litt stort) :)

Skrevet

Det er min hannhund på 2,5 år som har dette dekkenet, men jeg har brukt det på valpen som er 6 mnd også. Han er litt mindre, men selv om dekkenet er større til han så ligger det fortsatt godt synes jeg :) Du får ikke prøvd det noe sted? Har du målt hunden din og sammenliknet med strtabellen til Hurtta? :)

Skrevet

Finner ikke dette dekkenet i str-tabellen, men som sagt passer str 40 i vinter/regndekkenet. De hadde ikke disse paa dyrebutikken, saa jeg bestiller heller fra divinedog. Men hvis de er noksaa like i str kunne jeg evt ha provd vinterdekken i str 45 bare for aa se hvor stort det blir.

Skrevet

Jeg har ingen andre Hurttadekken å sammenlikne med, men det jeg liker med dette dekkenet er at det er kort (fra ryggen og ned) og smalt, og det virker som at det ligger godt på Bris selv om han bare er 6 mnd og mindre enn Isak som egentlig bruker dekkenet :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg har nettopp kjøpt :-) Veldig fornøyd. Hvis du klikker på linken i signaturen min, og ser til høyre i bloggen ganske langt opp så er det et innlegg som heter "hurtta lifeguard etteleranne"... bilder og sånn. casper er ca 57-61 cm lang (litt forskjellig hver gang :P ) men 65 paset utmerket iallefall.

Skrevet

Jeg har ikke angret iallefall :-) Jeg har funnet ut at den sitter best på når jeg har på ham sele (bruker den av fleece fra trixie for den er stor nok til slikt, skikkelig lurt å bruke den selen i verden som tar opp mest vann :P ), da holder det seg veldig stabilt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...