Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 100
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Leker er enda kulere enn pølsebiter

Haha, jeg er ingen sporekspert altså! Men hadde vi vært mange nok interesserte hadde det ikke vært umulig å fikse et eget sporkurs og leie inn instruktør selv, da.

Det var dumt. Vi får ta det igjen en annen gang! Jepp, jeg er der da! Heidi slutter ikke på skolen før tolv, så vi møter henne oppi skogen.

Guest Michellus
Skrevet

Da møter jeg deg der da! :) Hvilken side av plattformen er det lurest at jeg står på?

Skrevet

Ikke for å være grinete, men har dere sett noe på værmeldinga? Vi overlever vel om vi først kommer oss ut, men. :P

Det jeg lurer litt på er om vi burde finne oss et annet sted å være. Dyster/Eldor-skogen er vel en av de mest gjennomtråkkede skogene på Ås, og selv om været ikke blir supert kommer det sikkert til å være en del folk i området siden det er lørdag, og da blir det vanskelig å følge med på om sporene får ligge i fred eller ikke (og med ferske hunder er det greit at sporene ikke blir tråkket over av andre folk). Ikke at jeg har så veldig mange andre forslag, heller. De stedene jeg pleier å gå på er stort sett veldig våte og tette skogsområder...

Guest Michellus
Skrevet

Om det blir bæsjevær til spor, såååå kanskje vi skal trene rundering? Om folk er med på det?

Skrevet

Jeg er gjerne med! Kan komme med bilen, så kan vi ha to bikkjer i bilen ihvertfall når vi trener (som sist). Jeg har med begge mine :)

Ang. hvor vi kan være tror jeg at det burde gå bra i Eldos jeg da. Det er endel folk, men vi var jo rett ved inngangen sist. Om vi går litt lengre inn, er det gaske få folk altså. Bare de store veiene som er så tett befolka.

Det er ikke spådd så dårlig nå ihvertfall. Bare i morgen, men ikke lørdag. Om det blir for dårlig til å spore har bikkjene ihvertfall godt av å være ute og få en tur :)

Guest Michellus
Skrevet

Hmm... Yr påstår at det virkelig kommer til å regne i morgen *liker ikke* Yr sier også at det kommer til å blåse 4-5 m/s.

Skrevet

Jeg finner gjerne på noe på lørdag neste helg, på søndag har jeg planer om å ligge rett ut og ha det fælt. :whistle:

Ellers blir jeg gjerne med på å gå en tur i morgen, altså. Men når det er så grått og nitrist og vått vær som det er nå frister det ikke å være så mye i ro som det tross alt blir når vi trener spor eller rundering. I tillegg til at det er forskjell på å være ute i 1-2 timer (tur) og seks timer (trening). :P

Skrevet

Så bra at det blir utsatt :P Jeg skal jobbe på samfunnet i kveld, og aner ikke hvor seint jeg er hjemme i natt. Jeg er med neste helg :) Har bil jeg også, så kan ha hunder i bilen dersom det er behov for det :)

Guest Michellus
Skrevet

Tenkte på noe, kanskje dere vet dette bedre enn meg?

Vet dere om noen plass i Ås som er forholdsvis lett å komme seg til, en grusplass eller noe lignende som er fin å trene lydighet på? Gårdsplassen her er kjempefin altså, men den er kanskje litt for liten til å kjøre fulle innkallinger :P hehe

Skrevet

Tenkte på noe, kanskje dere vet dette bedre enn meg?

Vet dere om noen plass i Ås som er forholdsvis lett å komme seg til, en grusplass eller noe lignende som er fin å trene lydighet på? Gårdsplassen her er kjempefin altså, men den er kanskje litt for liten til å kjøre fulle innkallinger :P hehe

Grusbanen ved GG-hallen er perfekt! Den er opplyst om kvelden (pleier å være det i alle fall). Ligger like ved rundkjøringa ved universitetet. ;) Kart: http://kart.finn.no/?lng=10.77511&lat=59.66401&zoom=18&mapType=finnvector Det som er markert som Storebrand stadion er en stor gressbane hvor jeg gjerne også trener når det ikke er for bløtt, og banen vest for Storebrand er Lillebrand - altså grusbanen. :)

Ellers pleier jeg å trene rundt omkring på campus og i sentrum når jeg trenger litt forstyrrelser. På Ås vgs (rett ved togstasjonen) er det også fine områder å trene lydighet på.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...