Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 100
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Leker er enda kulere enn pølsebiter

Haha, jeg er ingen sporekspert altså! Men hadde vi vært mange nok interesserte hadde det ikke vært umulig å fikse et eget sporkurs og leie inn instruktør selv, da.

Det var dumt. Vi får ta det igjen en annen gang! Jepp, jeg er der da! Heidi slutter ikke på skolen før tolv, så vi møter henne oppi skogen.

Skrevet

Noen som kunne tenke seg i morgen, fredag eller lørdag? :) Spor eller lydighet? :)

Ja, men jeg reiser hjem i helgen. Ta det neste helg heller :P hehe

Skrevet

Lørdag neste helg kanskje? :) Da er jeg 90% sikker på at jeg har fri fra jobben :P

Det passer fint for meg :)

Skrevet

Jeg har veldig mye å gjøre i dag, men om noen til ta en tur til Son for en liten treningsøkt er jeg med :) Er en fin grusbane å trene på her, eventuelt en asfaltbane også :) Orker ikke å reise noe sted i dag tror jeg, siden jeg må ta tog går det fort et par timer bare på å reise fram og tilbake med venting og buss og tog :)

Skrevet

Det passer fint for meg :D Dersom noen (Ingvild?) kunne vist/forklart meg litt hvordan det gjøres, så hadde jeg blitt veldig glad :)

Guest Michellus
Skrevet

Hmmm... Nå er jeg ikke sånn superkjent :P Men kanskje der dere var sist? Var det langt fra stasjonen?

Guest Michellus
Skrevet

Yaaaaaaay :D

Men kan vi ikke si det sånn da? Mellom 11-12 lørdag i Dyster/Eldorskogen? Så går vi spor :)

En advarsel på forhånd: Angus er overivrig, og kommer til å være veldig opptatt av å ville leke med alt og alle :P Raringen

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...