Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Selger 3 uåpnete sekker med Eukanuba Working Endurance og en 20 kilos sekk Vom og hundemat, helst samlet, for til sammen 1000,-

Har også ca en bærepose med Eukanuba som har ligget i bøtte, og nesten en hel sekk Vom & Hundemat (det er på øyemål så hold meg ikke til det) oppdelt i plastbokser som følger med om ønskelig.

Hundematen befinner seg i Trondheim.

Kontakt i tråden eller på email til mcmari@gmail. com

Skrevet

Åååå, det hadde passet fint, men det er vel litt vanskelig å få det nedover, iallfall frossent. Uff, egentlig litt trist dette, kjenner jeg :hug:

  • Like 1
Skrevet

Malamuten, ikke noe problem å dele opp betaling eller betale litt senere eller noe. :)

Ja, enig i at det er litt trist, ida. Jeg vil gjerne at maten skal komme noen til gode.

Skrevet

Spørs hvor lenge du vil vente. Jeg får lønn den 30. og kan hente og betale da :)

Edit: 20 kg sekk med vom og hundemat hva er det? Tørrfor?

Vom og Hundemat er ferskfôr. Det er nummer 33 det er snakk om.

30. er ikke noe problem. Du må gjerne hente det før om du vil det også. Jeg tar uansett helst betaling på konto. :)

Skrevet
:lol: Spørs om du får ei frossen blokk oppi der altså, men nå skal jeg ikke uttale meg om ryggsekken din forsåvidt. :D
Skrevet

:lol: Spørs om du får ei frossen blokk oppi der altså, men nå skal jeg ikke uttale meg om ryggsekken din forsåvidt. :D

Det er en 60l sekk som har båret mange kg voh :D Men blokka er dessverre akkurat litt for bred til å komme neddi :P

Skrevet

Bumper denne. Ingen som trenger 20 + x kg Vom og Hundemat for hundrelappen? Jooooo vel? Jaaaa da? Kom igjen nå. :P

Skrevet

Bumper denne. Ingen som trenger 20 + x kg Vom og Hundemat for hundrelappen? Jooooo vel? Jaaaa da? Kom igjen nå. :P

du er ikke en busstur unna meg :P

  • Like 1
Skrevet

du er ikke en busstur unna meg :P

Jepp. Sjekk ut Timesekspressen. Riktignok en lang biltur men... :D

Haaaar så lyst, men ikke plass i fryseren :(

Jeg kan ha det her til du får plass om du vil. Jeg vil bare at det skal bli spist opp egentlig. :)

Skrevet

Jeg kan ha det her til du får plass om du vil. Jeg vil bare at det skal bli spist opp egentlig. :)

Omg du altså! Da tror jeg vi kan si solgt! Så kan jeg komme og hente når fryseren begynner å tømmes? Vi har kjøpte inn mat for ikke så lenge sida nemlig, typisk :P

Skrevet

Omg du altså! Da tror jeg vi kan si solgt! Så kan jeg komme og hente når fryseren begynner å tømmes? Vi har kjøpte inn mat for ikke så lenge sida nemlig, typisk :P

Ikke noe problem det. Bare husk å si fra til meg du. :)

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...