Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 59
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Konkurransen er avsluttet, og det ble dessverre "bare" en andreplass selv om jeg tilslutt hadde over 4500 stemmer. Fikk en trøstepremie da, så får i det minste gratisbilletter til DOGS4All Tusen t

Stemt og delt logget like gjerne inn fra mamma og pappa sin fb og stemte der og jeg

stemt igjen

Skrevet

Stemme nr 1900!

Stemt 4 ganger. Bare fortsett å minn meg på :)

Stemte igjen jeg også, bare 75 stemmer unna nå!

stemt igjen! og fikk T til å stemme :)

Tuuuusen takk alle sammen! :D

Jeg begynte virkelig å krype nærme førsteplass, MEN så ligger jeg litt langt bak igjen nå, og det er fordi mine skolevenninner og jeg hadde en heihundranes gallafest igår kveld, for å feire at vi hadde bestått eksamen og herved er dyrepleiere ;) Og idag er samtlige av oss på vei hjem til Norge med båt eller fly. Og da er det ikke så lett å få stemt..

Men jeg gir ikke opp så lett, så fortsett gjerne å stemme på Taxi :D

  • Like 1
Skrevet

Nå er du lengre bak igjen ja.. Vel, jeg stemte igjen uansett :)

Ja.. Skulle bare en dag til hvor jeg og de mange av de faste ikke hadde muligheten til å stemme, så skjedde det :( Tror ikke jeg klarer dette nå allikevel, men har så fryktelig lyst til å vinne den premien..

Men skal ikke gi meg helt enda, så tusen takk for stemmen! :D

Skrevet

Har stemt noen ganger, men halve rogaland deler jo bildet til den andre personen jo :lol:

Takk for stemmene :) Jaa.. jeg vet :/ Han har jo sinnsykt mange facebookvenner, så er ikke så lett.

Stemt i dag og =D Bare håper tråden kommer opp hver dag, for da husker jeg den!

Takk :D Du kan melde deg inn i denne gruppa på facebook, der maser jeg hver kveld ;)

Stemte i dag også :)

Takk for stemmen igjen :D

Skrevet

*bump* Jeg trenger mange flere stemmer om jeg skal ha sjans til å ta igjen førsteplassen nå! Vær så snill og stem på oss :D

Skrevet

Å nei, nå har jeg glemt et par dager! Stemt i dag da!

Takk for stemmen :D

Er jevnlig innom og stemmer :)

Så snilt av deg - tusen takk :D

Skrevet

*Bump* og stemt :-)

Takk Marie :D

Nå er det bare 19 dager igjen. Skal mye til å klare å kave seg opp fra andre til første plass, men prøver :) Så stem igjen dere som gidder! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...