Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvem skal?

Vi har egen utstilling i Papillon og Phalene klubben på lørdagen, da stiller jeg Blondie og Fancy. På søndagen skal jeg ikke stille Blondie, men kanskje Fancy, jeg vet ikke enda om hun er påmeldt da. I tillegg så snakket Synnøve om at de kanskje trengte hjelp med noen mopsevalper, og jeg får besøk av en venninne fra østlandet og hennes kinesere, så jeg hjelper kanskje henne også :) Uansett så stiller jeg vel noe på søndag også. Jeg gleder meg :D

Skrevet

Vi skal på lørdagen, men det blir vel med Terrierklubben. Max blir fire måneder på dagen og feirer med sin første utstilling. Oppdretter skal gå med ham, men jeg satser på at jeg tør å stille ham selv neste gang det blir aktuelt. Det blir første utstilling for min egen del også, så det blir spennende å finne ut nøyaktig hva som foregår på en utstilling. Vi gleder oss vi også =)

Skrevet

Hadde planer, men ene dommeren dømmer NKK Hamar to uker etterpå og den andre kan svært lite om rasen...

Men angrer jo litt når, da det er 11(!) påmeldt ene dagen, blæ..........

Skrevet

Eg kommer. :D

Med en valp, eller jeg stiller for en valpekjøper. :) Eget oppdrett, så er kjempespent :D Motstanden blir steintøff, men det skal bli veldig spennende :D

Så kommer eg med elskede Santos. :D Han stiller i junior. :)

Så er det ENDELIG Sasha sin tur igjen :D Hun er ikke stilt på 1år, og er nå i god pels etter valpene :D

Så blir 3 hunder og stille. :D

Skrevet

Kommer med Aron på lørdag =) Kommer innom søndag også da min søster stiller sin australske terrier valp.

Skrevet

Kommer begge dager, BSBK imorgen og Belgerspesial der vi har leid ring på Bønes på søndag :)

Siste utstilling for vår del for i år, så håper på noen fine resultater å avslutte en super utstillingssesong med :cool:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...