Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har spart på skinnene fra siste kaninmåltidet til hundene og vil gjerne tørke dem og bruke dem til trening senere. Er det noe spesielt jeg bør sette dem inn med/vaske dem med før de henges opp? Eller er det bare å vaske og henge til tørk? De skal kun brukes til hundeleke:)

Skrevet

Om man skal bruke skinna til hundeleker, ville jeg IKKE saltet. Saltet vil sive ut i pelsen etterhvert som hunden sikler og tygger på det.

Om man bare passer på at alt av fett er skrubbet av skinnet (bruk gjerne sand) og så spikrer det godt utstrekt på en levegg med pelsen inn, så tørker det fint. Ønsker man det noe mykere, kan man bruke vierbark som man lar liggei vann et døgn, og gni inn skinnet med dette. Det vil farge baksiden av huden noe, men trekker ikke igjennom pelsen. Dette gjør også skinnet mer vannbestandig.

Skrevet

Tenkte på det samme,hva gjelder salt.... De er hvite så de er lette å merke etterpå. Så kan jeg teste på de neste å tørke uten salt. Lager bare et merke på disse to så jeg ser hvilke som er saltet. Så bruker jeg bare disse som en test.

  • Like 1
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...