Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg trenger hjelp til å få luftet min dobermannvalp (og evt shibaen) 2-3 dager i uken, på dagtid. Er det noen pålitelige, redelige og snille hundeluftere der ute som tilbyr lufting i mitt område, på fast basis (mot lønn, så klart)? Noen her som enten lufter eller som har erfaring med hundeluftere (fortrinnsvis i mitt område)?

Skrevet

Kjipt at jeg bor så "langt" unna dere. Ellers skulle jeg gjerne ha meldt meg til tjeneste :yes:

Ja, det er skikkelig døllt! Men jeg er innstilt på å gi kjøregodtgjørelse også altså, i tillegg til lønn... :rolleyes2: Også er det ganske bra område like borti her hvor det går fint å lufte løse... Bo og Raissa kan få kose seg i hagen hvis de ikke gidder å være med balletten på tur... *selge selge*

Har så langt ikke fått napp hos noen hundeluftingsfirmaer, ingen som dekker Nittedal visst. :no:

Skrevet

Synd, jeg kjenner ei veldig flink som dekte der, men sluttet. Lønte seg nok ikke å drive sånn hun ville.

Ja, synd. Men jeg ser jo hva prisen ligger på jevnt over, og hvis man skal ha det som heltidsjobb er det nok ikke veldig lønnsomt, med mindre man har en hel drøss hunder, nei. Men som bijobb ved siden av studiene trenger man ikke så mange oppdragene før det sper på studielånet... :thumbsup:

Skrevet

Ja, det er skikkelig døllt! Men jeg er innstilt på å gi kjøregodtgjørelse også altså, i tillegg til lønn... :rolleyes2: Også er det ganske bra område like borti her hvor det går fint å lufte løse... Bo og Raissa kan få kose seg i hagen hvis de ikke gidder å være med balletten på tur... *selge selge*

Har så langt ikke fått napp hos noen hundeluftingsfirmaer, ingen som dekker Nittedal visst. :no:

Hmmm...vurderes sterkt :yes:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...