Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 7.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sjekk ut min kule pappa med sin nye jakke!

Sånn ble den!  Guttungen var nok synlig i barnehagen i dag   Garnet ble veldig kult heklet opp. Forsøkte å ta nærbilde, men fargene ble litt wonky. 

Jeg elsker jobben min men jeg hater jobben min. Nå skal de kjøre sånn superteit greie med Hatteonsdag på førstkommende onsdag. Jeg kan virkelig ikke fordra sånt! Men man blir jo pokker meg straffa for

Posted Images

Skrevet

Jeg har laget omtrent alle julegavene i år, bare kjøpt to :D Veldig stolt av det.

Nå kan jeg "slappe av" på håndarbeidsfronten og fant ut at fader heller, jeg skal lære å strikke. Driver med en lue, med mønster (må sikte høyt!!) Snart ferdig med vrangborden (for noe knot :P) og gruer meg til å begynne å banne og sverte over mønsteret. Men lua er fin da, håper jeg klarer det!
Hvit og brun med reinsdyrmønster <3

  • Like 4
Skrevet
De ble MYE finere en mitt forsøk på selbuvotter :)

Takk, sier du som strikker genser liksom :P

Jeg har laget omtrent alle julegavene i år, bare kjøpt to :D Veldig stolt av det.

Nå kan jeg "slappe av" på håndarbeidsfronten og fant ut at fader heller, jeg skal lære å strikke. Driver med en lue, med mønster (må sikte høyt!!) Snart ferdig med vrangborden (for noe knot :P) og gruer meg til å begynne å banne og sverte over mønsteret. Men lua er fin da, håper jeg klarer det!

Hvit og brun med reinsdyrmønster <3

Hvis det er den jeg tror fra drops, skal jeg strikke knestrømpene med det samme mønsteret etter jul til meg selv :D

Skrevet
Takk, sier du som strikker genser liksom :P

Hvis det er den jeg tror fra drops, skal jeg strikke knestrømpene med det samme mønsteret etter jul til meg selv :D

Vet ikke om den ligger på drops (link?)

jeg har henten den fra den nyankommene boka mi, eventyrstrikk <3 *medlem av hobbyklubben*

Skrevet

Dessverre, den har jeg improvisert selv. :) Men det er jammen ikke vanskelig. Sånn lue trenger man ikke oppskrift til, men om du gjør så kan du søke på "earflap hat" på Rav og se hva du finner?

Hanekammen er bare å hekle femkanter og trekanter. Jeg heklet med dobbel tråd, på altfor tynn nål og heklet to av hver som jeg igjen heklet sammen før jeg sydde de på. Ellers ser jeg for meg at den blir floppy. :)

Så det ble totalt fire store femkanter, to små femkanter og to trekanter.

Synes den ble dritkul! Håper julegavemottakeren er enig med meg i det.

Skrevet
Jeg har sydd samtlige julegaver til tantebarna i år :) spent på om de faller i smak altså :)

Bilder?

Er imponert over de som klarer å sy pent. Ikke min sterke side, selv om jeg mistenker symaskinen for å ha halve skylden :innocent:

Ehm, hvordan feller man i mønster?

Ehhh man følger det som står i mønsteret ? :baby:

Kjempe mye til hjelp ja... :jump:

Skrevet

Ja de så helt greie ut de :)

Jeg jeg begynt på en lue igjen som jeg skal selge, selv om jeg egentlig ikke har tid (skamme seg!!). MÅ få ferdig ett teppe til Jul, men det er så kjeeeeedelig :gaah:

Skrevet

<blockquote class='ipsBlockquote'data-author="Teserere" data-cid="1397810" data-time="1355834139"><p>

En-to-felle (strikk to sammen) en-to-felle :)Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2</p></blockquote>

Sammen?:o

Skrevet

Altså du stikker pinnen inn i to masker og strikker dem, ikke bare en.

Første utfordring med sokken. Hva er settpinne? Må jeg strikke på rette pinner?

Skrevet
Altså du stikker pinnen inn i to masker og strikker dem, ikke bare en.

Første utfordring med sokken. Hva er settpinne? Må jeg strikke på rette pinner?

settepinner/strømpe pinner=5 korte rette pinner

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...