Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater - Borghild Moens Minneutstilling 2012


Recommended Posts

Skrevet

Er ikke mange soniser med grande, men vi var nå der i dag hvertfall :)

Borghild Moens Minneutstilling (tidligere høstutstillingen) er en ren grand danois utstilling!

Idag var det ikke mindre enn 62 påmeldte grander.

Tesh var flink og travet og sto pent, desverre nådde vi ikke spesielt langt idag.

Hun ble nr 4 i åpen unghund med Exc. Det kunne gått værre.

Kritikk:

Utmerkerkede proposjoner og størrelse. Meget velskåret hode med paralelle linjer, kunne ønske mer stopp. Velformede øyne, godt bitt. Prima hals, manke og rygg. Godt forbryst. Tilstrekklig benstamme og vinkler. Utmerket pels, akseptabel farge. Frie bevegelser med tilstrekkelig avspark. Godt temperament.

Dommer: Carsten Birk.

Det ble delt ut både gult, blått og KIP idag, så skal vel kanskje være fornøyd, hehe

304654_10152083493670311_751754143_n.jpg

  • Like 1
Skrevet

Kaizer? Fin han:)

Hun har egentlig en veldig fin stålgrå farge Lill, bare veldig solbleket

Ja, Kaizer. :)

Syntes din er fin selv om den er solbleket. :lol: Mye finere enn de sorte syntes jeg. :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...