Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva gir dere til hunden når den er alene?


Teserere
 Share

Recommended Posts

Guest Snusmumrikk

Ingenting. Men det er ikke fordi jeg er redd for at noe kan sette seg fast i halsen (selv om det selvfølgelig finnes en liten mulighet for at det skal skje også). Det er fordi jeg vil at alene hjemme skal bety sove og slappe av og at det ikke er noe å gire seg opp for :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg gir ikke ting jeg vet de kan dette i halsen. Typ oksepenis, struper (gjelder Leja) og ting som deler seg i masse småbiter. Men de kan få kjeks, tyggebein ala dentasticks, små godbiter strødd på gulvet, fylt kong eller liknende. Leja pleier faktisk få tom dorull, som hun river i tusen fillebiter med stor begeistring. Chess får som regel markieskjeks eller tørrfisk i småbiter (fishbites ellerno) når jeg går.

Begge får forøvrig alltid noe når jeg går. Og så lenge de ikke får et saftig stykke kjøtt sloss de overhode ikke om maten. Så det funker veldig greit. :) Mine to får forresten også alltid godbit når vi kommer inn fra tur eller når jeg kommer hjem. Har en pakke med doko rett på innsiden av døra som de får et par biter av opptil flere ganger daglig. Jupp - jeg liker det sånn, og hundene ser på det som rutine. Supert triks for å få dem raskt inn og - "skal dere gå inn og få godbit?!". Begge løper inn :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Leo får en halv dentastix, eller annet lett tyggelig i det jeg går. Godbiter strødd rundt lar han bare ligge til vi kommer hjem igjen, da kan det hende han gidder å spise de opp :P

Det var engang jeg ga han noe litt mere beinaktig før jeg dro.. Da "måtte" jeg hjem i pausen min for å se at han ikke hadde satt det i halsen, da lurte han fælt på hvorfor jeg kom hjem så tidelig og syntes nok jeg vare skulle dra igjen så han filk søvnen sin :P han hadde ikle satt noe i halsen ;) men gir han ikke noe sånn igjen før jeg drar, hehe..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 9/6/2012 at 10:29 AM, *mokken* skrev:

Det jeg har liggende, feks en grisehale, et stk fårikålkjøtt, en kyllingklubbe, en kong med noe inni, et stk tørrfisk, noen hundekjeks.

Rått kjøtt gies frossent.

Siterer denne. Det vi har liggende, så lenge det tar mer enn et par minutter å fortære. Gir også rått kjøtt frossent.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har gitt kong med fyll og/eller frossent margbein når jeg har gått hjemmefra :) Ikke hver dag, men sånn av og til. Spesielt dager hvor jeg føler hunden ikke har fått så mye aktivitet. Da han var valp gjemte jeg tørrforkuler litt rundt på stua, hadde trygge bein liggende fremme og en kraftig pinne :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Micro får godbit før jeg/mor går. Når jeg bodde hjemme og gikk på skole, lå han ofte å ventet på at jeg skulle gå på kjøkkenet å finne noe godt. Med en gang jeg reiste meg føk han ut på kjøkkenet, og når jeg hadde kommet meg til kjøkkenet løp han inn i stuen igjen og hoppet opp i sengen sin :wub: Koda får også godbit til vanlig, men etter vi flyttet igjen har han fått tørka pølser (?) som jeg har kjøpt på dyrebutikken. De er ikke så store, og han tygger det i små biter. Jeg ga ham det som en liten test rett etter vi flyttet her, for å se om han slappet av når jeg gikk fra ham. Dersom han ikke hadde slappet av, så hadde han ikke spist. Til Lily slenger jeg noen godbiter på gulvet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...