Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har brukt å trene jevnlig på Antrozoologisenteret, men siden jeg har så forskjellige jobbetider gikk det litt ut, og jeg har heller ikke bil, så er avhengig av at det er lett å komme seg til/fra med tog :)

Jeg lurte på om noen her (ser det er mange som feks bor rundt Ås) kunne tenke seg å samles innimellom? Ingen fast dag (jeg jobber turnus), men en gang innimellom for litt sosial hygge og for å hjelpe hverandre? Jeg kunne godt tenke meg å trene Bris med litt mer forstyrrelser fra andre hunder, og vi trenger også å trene på feks tannvisning. Dette er jo ting som har vært en selvfølge da vi har trent på AZS, så ser nå hvor mye en egentlig stopper opp bare fordi man trenger litt hjelp av andre til sånne småting.

Kunne også tenkt meg at hundene kunne fått leke litt, for her i området har ikke Bris noen lekekamerater. Han er nå 5 mnd, så hadde vært kult om andre med valper på ca samme alder ville bli med :)

Er det noen som synes dette virker interessant? Ser for meg at vi kunne brukt helgene feks, og trent noen timer på en lørdag eller søndag. Vet ikke hvor det skulle vært, men et sted som er lett tilgjengelig for alle.

Håper noen vil være med oss :) Er så mye lettere å trene når man trener med andre. Vi trener forresten lydighet, men kunne godt også trent litt agility med Bris. Har gått ett agilitykurs med Isak, ellers ingen erfaring med det :)

Skrevet

Det går bra, må ikke være valp :D Jeg vet jeg trenger masse hjelp til forstyrrelser og hjelp til å trene inn ulike øvelser (som da feks tannvisning, og så kan man få tips og triks av hverandre, få noen til å se på og kommentere, og kanskje kommandere rundt om man vil trene på konkurransesituasjoner :) Vil også trene på litt fellesøvelser og gjerne ha noen å skravle hund og trening med :D Og så vil jo Bris leke med noen. Inni hodet seg jeg for meg å feks bruke lørdager, og det går vel fort en 2-4 timer alt etter hvor lenge en orker å holde på og hva en gjør. Jeg brukte å trene med ei før, og vi trente i flere timer (altså, vi hadde pauser, men halve dagen gikk med på å skravle, hjelpe hverandre, trene, gå tur osv), og jeg syntes det var så koselig :)

Skrevet

Jeg bor på Ås, og Geo og jeg trenger stadig vekk å trene lydighet med forstyrrelser. Jeg trener litt med Studenthunden, men kan gjerne trene litt mer med soniser også. :) Her på Ås har vi grusbane og gressbane som er veldig fine å trene på, bare ti minutters rusletur unna togstasjonen og rett ved bussholdeplass. På kveldstid er det gjerne treninger (fotball, rugby osv) der, men det pleier stort sett alltid å være ledig på en av banene, i alle fall.

Frislipp uten "mål og mening" er ikke helt vår greie, da blir vi heller med på turer hvor hundene evt kan løpe løs sammen.

Skrevet

Vi er gjerne med hvis planen er å få til en fast greie :) Trenger veldig å trene med andre forstyrrelser tilstede, pluss at Melvin trenger noen faste lekekamerater/turvenner :) Melvin fyller snart 5 mnd han også, så han er jevngammel med valpen din, Frida ;)

Skrevet

Vi er gjerne med å trener lydighet, og kanskje en tur også...

Jobber mye kvelder og kan derfor oftere i helger.

Jeg er ikke på FB.

Skrevet

Kjempefint med de som kan en gang i blant :) Kjører du forbi Son? Hadde det vært mulig å få sitte på når du skal være med? :D

Var det til meg? :) bor i Moss så kan sikkert kjøre forbi Son.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...