Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Gleder meg til det samme oppvaskmaskinbildet om ett år :lol: .

Får vel forsøke å plukke av han denne oppvaskmaskinfikseringen før den tid :innocent:

Men ikke bare er Baste flink til å tømme oppvaskmaskin - han kan faktisk også svømme!

Var tidlig oppe i dag og kom oss ut på tur før lunsj (!), kjørte opp til et fint badevann med kort gåavstand fra p-plassen. Tenkte det var fint å være der litt og trene litt innkalling, kanskje treffe noen andre hunder og sånt. Det gikk kjempefint det - i ca 6 minutter, helt til Baste gjorde noen grove feilvurderinger inni no' buskvekster i vannkanten og havna uti så han måtte svømme heeeelt inn til land (ca 50 cm.. :teehe: )

Var fryktelig våt og forkommen etterpå stakkar.. og på toppen av det hele måtte han bæsje!

For en skjebne! :)

Var for første gang ingen protester når jeg satte han i bilen, han var motivert for å komme seg vekk derfra.

Vel hjemme var det opp i badekaret for avspyling av sand (hvilket han gir uttrykk for at han synes lite om, men tross alt finner seg i) tørk og mat litt mat i magen før han sluknet.

Bilder fra i dag :)

post-11333-0-26548800-1346936602_thumb.j

post-11333-0-10842200-1346936644_thumb.j

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Herregud, det først når jeg ser på bildene i denne tråden ser jeg hvor mye Baste har vokst i det siste! :shocked:

Er opptatt av at han ikke skal legge på seg for mye for fort, og merker jeg blir litt påvirket av alle vi møter som påpeker hvor rund han er, men de ser jo bare fasongen på pelsen, ikke kroppen inni. Jeg synes han kjennes "slank" ut foreløbig i allefall.

Dvs slank og slank, han har jo sånn bombibjørnfasong, men jeg kan tydelig kjenne ribbeina og han svinger inn på midten mellom ribbeina og hoftene. Han er ikke fullt så volumiøs når han har bada for å si det sånn ;)

Så da vingler mellom å bekymre meg for at han spiser for mye og at han ikke får i seg nok og går og er sulten.... :angel:

Ellers begynner valpebarselpermisjonen min å gå mot slutten, til uka må Bastemumsen belage seg på å være med meg mere på jobb, og også være litt mer alene hjemme. Det går kjempefint å ha han med på kontoret, han roser seg der og har funnet perfekt soveplass på den kalde metallplata under ovnen (så lenge det varer, er ikke mange ukene til han ikke får plass der lenger.)

Det har vært noen utrolig fine uker! Vi har hatt late morgener med masse kos, vært masse ute og hilst på folk og dyr, har lært inn noen kommandoer, jeg har tørka litervis med tiss og opplevd hvordan det føles å ha nyvaskede gulv før halv sju en søndags morgen!

Blir ikke lange jobbperioden før det er høstferie da, og da skal den vesle sveitsiske fjellhunden oppleve fjellet for første gang! :jump:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei Jeg kom tilfeldigvis over en app for å gjøre avtaler om lufting av hund. Det virket som en god løsning, og det var helt tilfeldig at jeg kom over denne. Gratis var det også. Jeg skal ikke drive noe reklame for den ene eller andre appen, men tenkte likevel å dele.  Nettsiden (og appen) jeg kom over var: hundedate.no Og det hadde vært ålreit å ha litt flere enn bare mine egne løyper og hundeparker å velge mellom skal jeg innrømme
    • Jeg vurderte sterk å skaffe med chodsky pes. Jeg har hatt kontakt med oppdretterer og eiere siden 2013, men valgte rase bort på grunn av mentaliteten og mye usikkerhet. 
    • Har en JRT f. 2012 som har luksasjon av klobeinet på ytterste tå på en bakfot. Amputasjon av hele tåa er anbefalt. Har noen erfaring med amputasjon av denne tåa, eller andre for den saks skyld? Hvordan var tiden etterpå, var hunden plaget etterpå etc. Vanskelig å lande på om den skal amputeres eller om han skal få slippe.    På forhånd, takk for alle svar 😊
    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...