Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har hatt henne siden 24 juni i år. Har henne på en fóravtale,, så etter 1 kull blir hun vår på papiret også.

Hun er født 03.04.2011, så hun er bare en unghund enda.

Vi var og hentet henne hos Lykkeheimen kennel. Hun var da 15 mnd.

Det har gått veldig bra med henne her.

Jeg går jo hjemme med henne hele dagen, så hun er sjelden eller nesten aldri alene hjemme.

Hun er med oss over alt og det går veldig fint. Det er ikke noe problem for hun er veldig glad i mennesker og andre hunder også.

Hun er veldig leken med andre hunder, store og små.

Vi går lange turer i skogen så å si hver dag, og det er hun glad i.

Så det blir mange timer i skogen på oss..

Hun er veldig rolig her hjemme. Det er aldri noe mas med henne. Hun går veldig bra sammen med vår datter og det er jo veldig bra..

Hun har et lyst og et mørkt øye, men det spiller ingen rolle for oss. Vi har ikke tenkt å stille henne ut uansett. Det er bare en piggment feil som ikke er arvelig heller.

Jeg tror vi har hørt henne bjeffe 4-5 ganger. Det har vært på hester, men hun har roet seg litt når vi møter hester nå. Så hun er en helt herlig hund :D

post-11240-0-93946700-1344699878.jpg

post-11240-0-80144800-1344699877.jpg

post-11240-0-94340500-1344699876.jpg

post-11240-0-44910200-1344699982.jpg

post-11240-0-87125000-1344699875.jpg

post-11240-0-48860500-1344699981_thumb.j

Skrevet

Vi har passet 2 cavalier king charles spanieler i 2 uker nå.

Det har gått kjempefin, Shanti har vært litt sjalu når de andre fikk litt kos. Da kom hun og dytta de bort.

Hun til venstre er snart 6 år og den andre er 8 mnd.

post-11240-0-81791400-1344862197_thumb.j

post-11240-0-21412300-1344862288_thumb.j

post-11240-0-90511600-1344862357_thumb.j

post-11240-0-87177500-1344862456_thumb.j

  • Like 1
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Har kjøpt ny sele til hu i går, Julius K-9 IDC Powersele

Er skikkelig fornøyd med den. Den var veldig fin.

Litt justeringer så sitter den veldig bra på hu.

(jeg leverte den andre skinnselen tilbake, blei ikke fornøyd med den)

post-11240-0-64976200-1346328589_thumb.j

post-11240-0-34644200-1346328598_thumb.j

post-11240-0-65590000-1346328605_thumb.j

  • 3 weeks later...
Skrevet

Norsk Kennel Klubs veterinær har nå avlest og stilt AD diagnosen på din hund:

Navn : BJÖRKELUNDS OFELIA

SHANTI ER FRI

AD diagnose : A

Fikk ikke svar på HD samtidig.

Er det vanlig at man ikke får de samtidig?

  • Like 3
  • 2 weeks later...
Skrevet

Gratulerer med flott resultat! Nydelig rottweiler. Vi er også veldig fornøyd med Julius-selen, selvom den ikke ser like tøff ut på vår lille fårehund ;)

Takk for det :D

Ja selen er kjempefin, sikkert like fin på din hund :D

Kjempefin! :)

Takk for det :D

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...